President Ilves tutvustas San Franciscos Eesti e-edulugu

e-riik
President Toomas Hendrik Ilves tutvustas CloudFlare Interneti tippkohtumisel...

President Toomas Hendrik Ilves osales Ameerika Ühendriikides, San Franciscos toimunud CloudFlare Interneti konverentsil, kus ta tutvustas infotehnoloogia valdkonna ekspertidele Eesti e-edulugu ning arutles koos CloudFlare tegevjuhi ja kaasasutaja Matthew Prince’iga e-ühiskonna tuleviku üle.

“Eesti ühiskond omab suurepärast IT kirjaoskust, seda paljuski tänu Tiigrihüppe programmile, mis oli koolide internetiga varustamine 1990ndatel aastatel. Lisaks inspireeris tuhandeid noori nende eakaaslaste läbilöök just IT valdkonnas, näiteks Skype’i edulugu. Me oleme harjunud infotehnoloogiliselt suurelt mõtlema,” ütles president Ilves.

“Kahjuks on probleemiks, et paljud Euroopa riigid on selles valdkonnas maha jäänud või ei pea oluliseks siin kaasajale kohaselt panustada. Riigipiiride üleste e-teenuste võrgu loomisest võidaks kogu Euroopa ja see tõstaks ka meie kõigi majanduslikku konkurentsivõimet. USAs toimib väga hästi e-teenuste vaba liikumine, Euroopas kahjuks mitte ja seega ei suuda me USA-ga ses osas konkureerida,” lisas Eesti riigipea.

Ta tutvustas põgusalt ka e-residentsuse ideed ning seda, kuidas Eestis on era- ja avalik sektor teinud e-teenuste pakkumisel koostööd.

Tippkohtumisel arutati infotehnoloogia valdkonna võimalikke arengusuundi järgmise viie aasta jooksul ning selle mõju ajakirjandusele, ettevõtlusele ja valitsemisele. 300 osaleja hulgas oli idufirmade esindajaid, akadeemikuid, IT valdkonna eestkõnelejaid ja ajakirjanikke.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara