Facebook meisterdab kosmoseinternetti

facebook
Facebook tahab interneti kosmosesse viia.

Facebook proovib internetti inimesteni toimetada kosmose kaudu, kirjutas ettevõtte tegevjuht Mark Zuckerberg sotsiaalmeedias.

Zukerberg teeb interneti kosmosesse viimisel koostööd Prantsuse satelliidiettevõttega Eutelsat, vahendas CNBC. Satelliit, mille nimi on Amos-6, hakkab Sahara-tagustes piirkondades tasuta internetti pakkuma. Eeldatavalt viiakse satelliit orbiidile 2016. aastal.

„Viimastel aastatel on Facebook otsinud viise, kuidas õhust internetiühendust pakkuda,“ kirjutas Zuckerberg Facebookis. „Selleks, et inimesi kõrvalistes piirkondades ühendada, on vaja leiutada uus tehnoloogia. Tavalised ühendamisvõimalused on seal üldiselt kättesaamatud või ebaefektiivsed.“

Zuckerberg on juba kaua tasuta internetti pooldanud, näiteks on ta koos Facebookiga välja töötanud veebilehe Internet.org. Selle eesmärk on arendada internetiühendust vähem arenenud riikides.

„Ühenduses olemine muudab inimeste elusid ja kogukondi,“ kirjutas ta. „Me töötame selle nimel, et ühendada terve planeet, isegi siis, kui selleks peab planeedilt eemale vaatama.“

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a POKER INTEGRITY SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT (H5) DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Artiza Networks is looking for an R&D TEAM LEADER

Manpower OÜ

03. september 2017

Käsi­raamatud