Mooncascade kaasasutaja Indrek Ulst on noor ettevõtja 2015

ettevõtja
Aasta noor ettevõtja on Indrek Ulst.

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas eile hilisõhtul toimunud Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal välja noore ettevõtja 2015, kelleks on Mooncascade OÜ üks asutajatest Indrek Ulst.

Konkursil kandideeris 21 ettevõtlikku inimest ning nominendid olid lisaks Indrek Ulstile Siim Nellis ettevõttest Huum ja Alissa Vassilkova ettevõttest Alfred &Partners.

„Mul on hea meel, et esimese noore ettevõtja preemia saab just Indrek Ulst, kes lisaks kiirele käibekasvule ja oma firmas töökohtade loomisele, on leidnud tahtmist ja aega olla mentor teistele noortele ettevõtjatele mitte ainult Eestis vaid Euroopas laiemalt,” ütles president Toomas Hendrik Ilves.

Indrek Ulst sõnas preemiat vastu võttes, et sattus ettevõtlusesse tänu juhuste kokkulangemisele. „Mooncascade’i asutajad said kokku juba 2008. aastal ühe Eesti iduettevõtte arendusmeeskonnas. Soovisime midagi uut proovida, vaadata, kas ilma investorite ja igasuguse algkapitalita on võimalik midagi nullist üles ehitada,“ rääkis Ulst.

„Kõigile alustavaile ettevõtjaile soovitan järjepidevust ja usku oma ettevõtmistesse ning oskust nautida kogu ettevõtte käivitamise protsessi. 2009. aasta alustades oli meie esimeseks kontoriks kaks tuba ühe kaasasutaja vanaema Tartu Annelinna korterist. Praeguseks, kui meil on tööl ligi 60 inimest ja korralikud kontorid nii Tartus kui Tallinnas, on neid aegu tore meenutada ja ma ei vahetaks seda kogemust mitte millegi vastu,“ ütles Ulst.

Noore ettevõtja preemia konkursi þürii tõstis esile Indreku panust nii oma ettevõtte arendamisel kui kogukonda panustamisel. Mooncascade on üks Eesti suurimaid mobiilirakenduse arendusteenust pakkuvaid ettevõtteid. Ettevõte kasvab kiiresti ning kolmandik 2014. aasta kogukäibest eksporditi. Kaasaegsete tehnoloogiate propageerijana on Indrek Ulst jaganud oma kogemusi alustavate ettevõtjatega, olles meeskondade mentoriks mitmetel Garage48 üritustel ja Euroopa Innovatsiooni Akadeemia programmis. Vastutustundliku ettevõttena panustab Mooncascade oma töötajate heasse tervisesse, hoiab kontorid võimalikult paberivabad ning teeb annetusi heategevuseks.

Þürii koosseisu kuulusid Vabariigi Presidendi sisenõunik Heli Suvi, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Estravel AS juht Anne Samlik, Swedbanki ettevõtetepanganduse juht Heiki Raadik, Swedbanki äripanganduse osakonna juht Aira Nigul-Lepp.

Tänavu esimest korda välja antud noore ettevõtja preemia on mõeldud kuni 30-aastasele Eesti ettevõtjale kohaliku ettevõtluse edendamise ja väljapaistva tegevuse eest. Preemia suurus on 5000 eurot.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara