E-residentsus ja Fundwise käivitavad digiallkirjastamisega ühisrahastusplatvormi

e-residentsus
E-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus (paremal) ning Apple’i endine...

Eesti ja Baltikumi esimene osaluspõhine ühisrahastusplatvorm Fundwise ja Eesti e-residentsuse meeskond käivitavad maailma esimese tugeva autentimise ja digitaalse allkirjastamise teenusega ühisrahastusplatvormi.

“E-residentsus võimaldab pakkuda turvalisi ja mugavaid digitaalseid teenuseid, mis tõstavad võrgus toimetamise usaldusväärsust ja meil on väga hea meel nii innovatiivses projektis kaasa lüüa,” ütles Fundwise'i tegevjuht Henri Laupmaa. “Ühtlasi on meil au kutsuda kõiki e-residente oma platvormile - olgu see ühisrahastuskampaania alustamiseks või Eesti ettevõtetesse investeerimiseks,” lisas Laupmaa.

“Eesti valitsuse väljastatav digitaalne isikutunnistus võimaldab lahendada mitmeid ühisrahastuse ja alternatiivsete rahastusplatvormide probleeme - nagu “tunne oma klienti” põhimõtted, mille rakendamist peetakse tänases rahandusega seotud valdkondades heade tavade hulka kuuluvaks, piiriülesed investeeringud ja aktsionäride e-hääletamise võimalus osaluspõhiste ühisrahastusprojektide puhul,” ütles Euroopa Ühisrahastuse võrgustiku kaasasutaja ja CrowdfundingHubi asutaja Ronald Kleverlaan.

Teedrajav ühisrahastusplatvorm peaks valmima 2016. aasta esimeseks kvartaliks.

“Eesti Vabariik on esimene riik maailmas, mis hakkas väljastama e-residentsust ehk riikideülest digitaalset identiteeti, mis on kättesaadav kõigile, kes on huvitatud äri ajamisest virtuaalselt ja asukohast sõltumatult,” ütles e-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus.

E-residentsuse programmi järgmine suur samm on Korjuse sõnul e-residentidele uute teenuste pakkumine.

Fundwise on esimene osaluspõhine ühisrahastusplatvorm nii Eestis kui kogu Baltikumis, eesmärgiga saada maailma esimeseks tugeva autentimise ja digitaalse allkirjastamise teenusega ühisrahastusplatvormiks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara