(Sisuturundus) Miks peaksid IT-ettevõtted üha enam kaaluma rahvusvahelist värbamist?

it-tööjõud
CTRL tegevjuht Anni-Bessie Kitt.

Pole saladus, et Eesti piiratud tööjõuturul valitseb spetsialistide puudus ning seetõttu on ka tõenäosus leida vajadusel kiiresti sobiv töötaja tihti päris väike. IKT sektoris personali värbava CTRL tegevjuhi Anni-Bessie Kiti sõnul ei peaks ettevõtted turu piiratuse tõttu oma nõudmisi kandidaatidele alla laskma, vaid kaasama otsingusse rohkem turge.

„Ettevõtete juhid peaksid alati keskenduma sellele, milliseid teadmisi, oskusi ja kogemusi on ettevõttesse vaja, et otsitavad inimesed tooksid ettevõttele maksimaalselt lisaväärtust. Koduturu piiratuse tõttu ei tohiks ettevõte oma ootusi vähendada, sest see võib lõpuks kahju teha“ sõnab ta. „Kuna IT-valdkonnas tegutsevate ettevõtete igapäevane töökeel on sageli inglise keel, siis suureneb oluliselt võimalus leida sobiv inimene, kui ollakse valmis vaatama ringi laiemalt. See omakorda aitab vähendada IT-valdkonnas tavaks saanud üleostmist ja palgarallit.“

Tihti võib teisest riigist pärit inimene omalt poolt kaasa tuua lisaväärtusena väga vajalikke oskusi ja rahvusvahelist kogemust, mida koduturult tihti ei leia. Kuna Eesti IT ettevõttete tegevus on suunatud ka välisturgudele, võib uus töötaja olla kasuks eriti siis, kui firma on planeerinud hakata teenuseid pakkuma just tema koduriigis.

CTRL on loonud rahvusvahelise IT-spetsialistide andmebaasi, kellel on väga hea inglise keele oskus ning kes on valmis töötama erinevates riikides. Kuna andmebaas hõlmab kõiki Euroopa maid, on ettevõte leidnud klientidele vajalike töötajaid ka juba mõne nädalaga.

Eesti kui atraktiivne sihtriik

„Huvi Eesti vastu on täiesti olemas. Oleme värvanud Eestisse nii programmeerijaid, arendajaid kui insenere erinevatest Euroopa riikidest ning Ukrainast ja Valgevenest. Hiljuti on huvi Eesti vastu hakanud tekkima ka Soome kogenud spetsialistide hulgas. Mõni aeg tagasi osalesime EAS-i projekti „Work in Estonia“ poolt korraldatud töömessil erinevates Soome linnades, kus saime päris palju tugeva IT taustaga spetsialistide kontakte ning positiivset tagasisidet. Meie IT-valdkonna palgad on täiesti konkureerival tasemel ning lisaks palgale meelitab spetsialiste siia sarnane kultuuritaust ning Eesti edulood IT-valdkonnas,“ räägib Kitt.

Eesti seadusandlus välismaalaste palkamiseks on tehtud küll mugavamaks kui varem, kuid kindlasti on mõningaid arengukohti. „Seega kui ettevõte leiab sobiva kandidaadi, aga tal pole aega ja kogemust tegeleda tema Eestisse toomisega, aitame meie nii ettevõtet kui tööle asuvat inimest kõikide jooksvate küsimustega, mis on seotud tööle asuva inimese Eestisse kolimise ja sisseelamisega“ selgitab Kitt. „Kõik selleks, et tööandjal kuluks võimalikult vähe aega bürokraatiale ning töötaja saaks võimalikult ruttu tööd alustada.“

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara