Zone.ee tõi turule kodulehe turvamonitori

turvamonitor Nimbusec
Veebilehtede turvamonitor Nimbusec.

Zone.ee ja Austria pilvepõhiste turvateenuste pakkuja Cumulo Information System Security tõid Eestis ühiselt turule veebilehtede turvamonitori Nimbusec, mis monitoorib kodulehe sisu ning annab kasutajale operatiivset infot turvaprobleemide ja rünnakute kohta.

“Viimastel kuudel on Eestis teatavaks saanud sajad kodulehtede ründamise juhud, mis tänu kaasnenud näotustamisele, ehk kodulehe sisu asendamisele, on ületanud uudiskünnise. Kahjuks on tegemist vaid jäämäe veepealse osaga. Valdav osa intsidentidest jääb nädalateks või kuudeks avastamata. Seda aega kasutavad kurjategijad nii internetikasutajate ründamiseks kui ka kodulehe omaniku andmete varastamiseks,” selgitas vajadust turvamonitooringu järele Zone.ee juhatuse liige Ardi Jürgens.

“Nimbusec tuvastab levinud pahavara, tagauksed ja konfiguratsioonivead ning viib miinimumini ajavahemiku, mille jooksul kodulehe omanik ja kasutajad on haavatavad oma teadmatuse tõttu,” lisas Jürgens.

“Küberrünnakud ei ole enam sihitud ainult kõrge profiiliga sihtmärkide vastu, tegu on kogu ühiskonda hõlmava fenomeniga. Nimbuseci missioon on püsida kurjategijatest samm eespool, valvata klientide veebilehtede üle ja hoiatada neid probleemide tekkimisest. Nii aitame oma klientidel vältida rahalist ja mainelist kahju,” kirjeldas Nimbuseci missiooni Cumulo juhatuse liige Alexander Mitter. “Koostöö Zone.ee kui ühe Baltimaade valdkonnaliidriga, võimaldab meil tuua oma teenused ka Eesti kasutajateni,” täiendas Mitter.

Nimbusec turvamonitor on saadaval kõikidele Zone poolt majutatud veebilehtedele.

1999. aastast tegutsev Zone.ee (Zone Media OÜ) on domeenide registripidaja ja serveriteenuste pakkuja.

2012. aastal asutatud Cumulo Information System Security GmBH on Austria pilvepõhiste turvateenuste pakkuja, kelle tuntuim teenus on veebilehtede turvamonitor Nimbusec. Nimbusec monitoorib veebilehti pahavara, näotustamise ja mustadesse nimekirjadesse kandmise suhtes.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara