7. detsember 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Sel nädalal toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal

Toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal
Foto: Raul Mee
7.-13. detsembrini toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal, millega innustatakse kõiki koodi kirjutamist proovima.

Nädala jooksul käivad vabatahtlikud KoodiTunni raames koolides lastele programmeerimist õpetamas. Samas on kogu nädala eesmärk ka näidata, et kunagi ei ole hilja koodikirjutamisega alustada. Selle tõestuseks korraldavad oma KoodiTunni näiteks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Stenbocki maja. 

Lisaks programmeerimise tutvustamisele toimub IT-sõpradest lastele ja noortele Minecrafti võistlus, kus virtuaalkeskkonnas ehitatakse üles erinevaid Euroopa vaatamisväärsusi. Minecrafti võistlus toimub KoodiTunni raames Eestis juba teist aastat.

“Digimaailmas ja e-riigis hakkama saamiseks on vaja arendada oskusi nagu kriitiline mõtlemine, info usaldusväärsuse hindamine või selle analüüsimine ülesannete lahendamiseks. Koodikirjutamine aitab neid oskusi arendada ning meie eesmärk on julgustada noori seda õppima,“ märkis Rain Laane, Microsofti Baltikumi juht. Minecraft on seejuures Laane kinnitusel sobiv mäng, mis annab võimaluse teha koodi õppimise suunas esimesed sammud ja oma kätega virtuaalmaailmas midagi valmis ehitada.  

Eestikeelsed mängud, kus erinevate tegelaste juhtimiseks tuleb ekraanil liigutada ja omavahel kokku tõsta “koodiplokke” asuvad aadressil www.code.org.

 Üle maailma toimub 7.-13. detsembril enam kui 100 000 programmeerimise teemalise ürituse ja töötoa. Samuti korraldatakse spetsiaalseid üritusi tüdrukutele, et julgustada neid enam IT-valdkonnas kätt proovima ja murda stereotüüpi nagu oleks tegu vaid meeste erialaga. Eelmisel aastal võttis KoodiTunnist osa 100 miljonit õpilast 180-st riigist. Tegu on maailma suurima õppimise sündmusega.

Vaata videost, kus räägivad oma esimesest kokkupuutest arvutiga ja sellest, mis on programmeerimine ning mis selle ägedaks teeb, muusik Tanel Padar, Taxify tegevjuhi Markus Villig, e-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus, Skype’i peainsenär Dmitri Mihhailov, TransferWise’i arendusjuhi Alvar Lumberg ja veel mitmed teised.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755