Sel nädalal toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal

rahvusvaheline programmeerimisnädal
Toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal

7.-13. detsembrini toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal, millega innustatakse kõiki koodi kirjutamist proovima.

Nädala jooksul käivad vabatahtlikud KoodiTunni raames koolides lastele programmeerimist õpetamas. Samas on kogu nädala eesmärk ka näidata, et kunagi ei ole hilja koodikirjutamisega alustada. Selle tõestuseks korraldavad oma KoodiTunni näiteks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Stenbocki maja. 

Lisaks programmeerimise tutvustamisele toimub IT-sõpradest lastele ja noortele Minecrafti võistlus, kus virtuaalkeskkonnas ehitatakse üles erinevaid Euroopa vaatamisväärsusi. Minecrafti võistlus toimub KoodiTunni raames Eestis juba teist aastat.

“Digimaailmas ja e-riigis hakkama saamiseks on vaja arendada oskusi nagu kriitiline mõtlemine, info usaldusväärsuse hindamine või selle analüüsimine ülesannete lahendamiseks. Koodikirjutamine aitab neid oskusi arendada ning meie eesmärk on julgustada noori seda õppima,“ märkis Rain Laane, Microsofti Baltikumi juht. Minecraft on seejuures Laane kinnitusel sobiv mäng, mis annab võimaluse teha koodi õppimise suunas esimesed sammud ja oma kätega virtuaalmaailmas midagi valmis ehitada.  

Eestikeelsed mängud, kus erinevate tegelaste juhtimiseks tuleb ekraanil liigutada ja omavahel kokku tõsta “koodiplokke” asuvad aadressil www.code.org.
 
Üle maailma toimub 7.-13. detsembril enam kui 100 000 programmeerimise teemalise ürituse ja töötoa. Samuti korraldatakse spetsiaalseid üritusi tüdrukutele, et julgustada neid enam IT-valdkonnas kätt proovima ja murda stereotüüpi nagu oleks tegu vaid meeste erialaga. Eelmisel aastal võttis KoodiTunnist osa 100 miljonit õpilast 180-st riigist. Tegu on maailma suurima õppimise sündmusega.

Vaata videost, kus räägivad oma esimesest kokkupuutest arvutiga ja sellest, mis on programmeerimine ning mis selle ägedaks teeb, muusik Tanel Padar, Taxify tegevjuhi Markus Villig, e-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus, Skype’i peainsenär Dmitri Mihhailov, TransferWise’i arendusjuhi Alvar Lumberg ja veel mitmed teised.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

Teabevara