E-kaubanduse ekspert: rohkem fookust mobiilile!

E-pood
E-poodides ostlemine levib üha.

Kuigi tarbijad kasutavad üha enam veebis ostlemiseks mobiilseid seadmeid, pole paljud kaupmehed sellega veel arvestanud, nii et mu esimene soovitus aastaks 2016 on rohkem fookust mobiilile, ütles Eesti e-kaubanduse konverentsi peaesineja Thomas Storgaard Gr¸nne Taanist Baymardi instituudist.

"Samuti olen märganud, et suurte e-poodide tippjuhid on hakanud isiklikult kasutajakogemusele (UX) rohkem tähelepanu pöörama. Kui varem suhtlesin oma konsultatsiooniprojektide käigus enamasti UX-manageriga, siis nüüd on laua taga seda teemat arutamas järjest rohkem tippjuhte,“ tõi ta välja teise trendi.

Suurima kasutajakogemuse probleemina nimetas ta halba kategoriseerimist, sest sellega alustati kunagi, kui oli väike kaubavalik, ent aja jooksul hakati lisama kategooriaid ja lõpuks ongi segadus. „See on nagu vildakale vundamendile maja ehitamine, seinu ei saa kunagi päris sirgeks. Pigem tuleks kogu kategoriseerimine uuesti üle vaadata ja ümber teha,“ sõnas Thomas Storgaard Gr¸nne.

Suured probleemid saavad tema sõnul alguse ka halvast märgistamisest ehk tagimisest. „See on ülitähtis. Kui kohe alguses hästi märgistada, saab hiljem filtreid ja otsingusüsteeme arendada ja muuta,“ selgitas ta intervjuus teemaveebile kaubandus.ee

Pikemalt loe kaubandus.ee veebist

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara