TTÜ teadlased tõstavad arvutisüsteemide usaldusväärsust

TTÜ
TTÜ peahoone Tallinnas.

Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteadlased alustavad koostöös Saksamaa, Hollandi ja Itaalia kolleegidega ühisuuringuid usaldusväärsete arvutisüsteemide alal.

Neid süsteeme rakendatakse näiteks transpordis, tootmises, lennunduses, kosmosetehnikas, põllumajanduses, energeetikas, riigikaitses ja ehituses.

Koostööd tehakse Saksa kosmose- ja lennunduskeskusega DLR, Hollandi Delfti Tehnikaülikooliga ja Itaalia Torino Polütehnilise Instituudiga.

Projekti nimega TUTORIAL peaeesmärgiks on TTÜ arvutiteaduse kvaliteedi tõstmine interdistsiplinaarses usaldusväärsete arvutisüsteemide valdkonnas. Projekti raames korraldatakse arvutitehnika alal kaks rahvusvahelist teaduskonverentsi ning kolm suvekooli, samuti toimub lühiajaline teadlasvahetus koostööpartnerite vahel.

TTÜs koordineerib projekti arvutitehnika instituudi professor Jaan Raik.

Projekti kogumaksumus on miljon eurot ning seda rahastab Euroopa Liidu programm Horisont 2020. Projekt on osaks ELi teaduse tipptaseme levitamise ja riikide osaluse laiendamise meetmest, milles TUTORIAL läbis konkursisõela ning saavutas hindamisel maksimumpunktid.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara