Microsoft annetab miljard dollarit

Satya Nadella
Microsofti juht Satya Nadella.

Microsoft annetab miljard dollarit pilvandmetöötluse laiemaks kasutuselevõtuks teadlaste ja mittetulundusühingute seas.

Tarkvarafirma juht Satya Nadella teatas eile õhtul Davosi majandusfoorumil algatusest, millega pannakse ettevõtte pilveandmetöötlus rohkem teenima ühiskonna huve. Eesmärgi toetuseks annetab organisatsioon Microsofti Filantroobid miljard USA dollarit, et Microsoft saaks järgneva kolme aasta jooksul pakkuda töötegemisel täiendavat abi mittetulundusühingutele ja ülikooli teaduritele.

Microsofti Filantroobid on mullu detsembris loodud ettevõtte-sisese organisatsioon, mille eesmärk on suurendada heategevuslike projektide kaudu digitaalset kaasatust üle maailma.

Initsiatiivi raames jagatakse vabaühendustele ja ülikoolidele tasuta pilveteenuseid, et suurendada töötamise ja andmete säilitamise võimalusi, parandada organisatsioonisisest suhtlust ning muuta töötegemine kiiremaks ja mugavamaks.

"Pilveandmetöötlus ja sellega seotud teenused on üks kõige kiiremini arenev valdkond. Soovime, et sellest arengust saaksid oma töös rohkem kasu ka vabakond ja teadusasutused," selgitas Microsofti juht Satya Nadella pressiteates.

"Algatuse abil saavad enam kui 70 000 organisatsiooni ligipääsu tehnoloogiale, mis aitab neil oma töö kaudu lahendada ühiskonna jaoks olulisi väljakutseid ning seeläbi parandada inimeste heaolu," lisas ta.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara