Arengufond sai uue investeerimiskava

Ville Jehe
Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe.

Arengufondi nõukogu kinnitatud uue investeerimisstrateegia kohaselt hakkab fond investeerima ärikiirenditesse, mis omakorda rahastavad innovaatilisi tehnoloogiaettevõtteid.

Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe kinnitas pressiteates, et fondi investeerimistegevuse eesmärgiks on olnud kohaliku riskikapitalituru elavdamine ning see on ka õnnestunud.

"Eesti startupid suudavad edukalt kaasata väliskapitali ning Eesti enda tehnoloogiaettevõtetesse ja uude majandusse investeerijaid on koondunud valdkonna katusorganisatsioonidesse EstVCA ja EstBAN. Arengufondil on nüüd paras aeg oma fookust muuta ja suunata investeeringud majandusse ärikiirendite kaudu," selgitas Jehe.

Startup Estonia juht Mari Vavulski ütles, et Eesti peab olema piisavalt julge, et rakendada innovaatiliste iduettevõtete põhimõtteid - lansseerida projekte, kohanduda kiirelt turuolukorrale ning õigel hetkel "väljuda".

"Seda Arengufondi uue investeerimisstrateegiaga tehaksegi – investeeringuid erafondidesse, mis on turulähedased ning annavad riigile võimaluse sellest tegevusest pikas perspektiivis väljuda," märkis Vavulski.

Uue investeerimissuuna finantseerimiseks kasutatakse kapitali, mis on tagastatud ja tagastatakse tulevikus Arengufondile ning selle investeerimisettevõtte AS SmartCap poolt valitsetavale fondile Early Fund II otseinvesteeringutest väljumiste tulemusel.

Arengufondi nõukogu otsustas ka, et otseinvesteeringute fondivalitsemine reorganiseeritakse: koostöös Euroopa Investeerimispangaga leitakse avaliku konkursiga professionaalne erafondivalitseja, mis hakkab tulevikus haldama seniseid otseinvesteeringuid. Reorganiseerimine on kavas lõpule viia alanud aasta jooksul.

Nõukogu otsustas jätkata arutelu Arengufondi seiretegevuse ümberkorraldamiseks.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara