IBM: kuidas muuta tarneahel nutikaks?

IBMi tarneahela juhtimise vanemkonsultant Jaime Da
IBMi tarneahela juhtimise vanemkonsultant Jaime Da

10.-11. märtsil toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev IBMi tarneahela juhtimise vanemkonsultant Jaime David Marijuan Castro ütleb, et kõikide asjade ja inimeste võrku ühendamine ja ärianalüüsivahendite kasutamine võimaldab muuta tarneahela nutikaks.

„Tehnoloogia, mis võimaldab infovoogude otstarbekamat kasutamist, mõjutab ostujuhtimist kindlasti positiivselt. Tänapäeval on ostujuhtimise eesseisvateks põhiprobleemideks efektiivsus, tõrked, turvalisus, kestlikkus ja nähtavus. Olen veendunud, et enamikke nendest probleemidest saab kaotada infovoogude parema haldamisega, kui selles osalevad kõik tarneahela osapooled,“ ütles Castro tööstusuudised.ee-le.

„Toon teile sellest mõned näited. Asjade interneti mõju on tohutu. Tootjad võtavad kasutusele RFID tehnoloogia, mis võimaldab luua süsteemi, kus tootmisliini hakkab juhtima toode ise. Sedasama tehnoloogiat saab kasutada kauba liikumise jälgimiseks tarneahelas ja isegi kadunud või varastatud kaupade leidmiseks. Asjade internetiga ühendatud juhita veokitel ja kõrgtehnoloogilistel robotisüsteemidel on samuti oluline roll tarneahela muutmisel veelgi efektiivsemaks,“ jätkas Castro.

Ta lisas, et kõikide asjade ja inimeste võrku ühendamine ja ärianalüüsivahendite kasutamine võimaldab muuta tarneahela nutikaks. „Ärianalüüs aitab ostujuhtidel muuta andmevood olulisteks infoallikateks ja ennetada tarneahela riske, tagada turvalisus, täpsemini prognoosida nõudlust ja laovarude muutust ning leida paremad ja kestlikumad jaotusteed,“ märkis ta.

„Mulle väga meeldib uus tehnoloogia, mis veelgi rõhutab ostujuhtimise spetsialistide rolli. Paljud ettevõtted juba katsetavad edukalt mobiilrakendusi ja muid kaasaegseid töövahendeid, mis lihtsustavad ja muudavad ostujuhtide töö palju operatiivsemaks,“ rääkis Castro.

Loe pikemat intervjuud Jaime David Marijuan Castroga 25. veebruaril Äripäeva vahel ilmuvast Tööstuse kuukirjast.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara