Senaator Shaheen: Eesti on kindel liitlane ja teenäitaja küberjulgeolekus

Ameerika Ühendriikide senaator Jeanne Shaheen ja k
Ameerika Ühendriikide senaator Jeanne Shaheen ja k

Eestit külastav Ameerika Ühendriikide senaator Jeanne Shaheen ütles kohtumisel kaitseministriga, et Eesti on Ühendriikidele kindel liitlane ning e-valitsuse ja küberjulgeoleku teenäitaja.

„Internetist on kujunenud nii Euroopa kui ka Ameerika julgeoleku jaoks olulise tähtsusega lahinguväli. Eesti on saavutanud silmapaistvaid edusamme vaba ja turvalise interneti arendamisel,“ ütles senaator Shaheen. „Olen täna pidanud mitmeid arutelusid, kuidas saaksime tihendada meie riikide vahelist koostööd selles vallas.“

Kaitseminister Hannes Hanso tänas senaator Jeanne Shaheeni USA Kongressi pikaajalise poliitilise toetuse eest Eestile.  „Eesti ja Ameerika Ühendriikidel on väga lähedane kahepoolne kaitsealane koostöö ja me oleme tänulikud USA toetuse eest meie riigikaitse arengusse.“

Koostöö viimaseks tunnistuseks on möödunud nädala lõpul Eestisse jõudnud tankitõrjesüsteemi Javelini raketid, mis hangiti Kongressi eraldatud Euroopa julgestusmeetmeteks eraldatud rahadest.

Demokraadist senaator Jeanne Shaheen on Ameerika Ühendriikide Kongressi relvajõudude, rahaeraldiste ja välisasjade komitee liige. Endise New Hampshire osariigi kubernerina on Shaheen esimene naissoost Ameerika Ühendriikide poliitik, keda on valitud nii kuberneriks kui ka senaatoriks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara