Tieto tasutud riiklikud maksud kasvasid 37%

Tieto Estonia juht Anneli Heinsoo
Tieto Estonia juht Anneli Heinsoo

2015. aastal kasvasid Tieto makstud riiklike ja tööjõumaksude summad 276 000 euro võrra. See annab aastaseks kasvuprotsendiks 37% ja on ettevõtte juhi Anneli Heinsoo sõnul märk kiirest ja stabiilsest kasvust.

Võrreldes neid Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kelle tegevusala on Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori järgi programmeerimine, konsultatsioon jms tegevused (EMTAK 620) ning kes tasusid eelmisel aastal riiklikke makse, eristub Andmeteadus OÜ poolt koostatud konkurentsikaardi alusel selgelt Tieto Estonia kui kõige enam makse maksnud ettevõte. Kui Tieto tasus Eestis eelmise aasta viimases kvartalis riiklikke ja tööjõumakse 1,02 miljoni euro ulatuses, siis järgmiseks platseerunud ettevõtte sama näitaja oli 865 000 eurot.

Võrreldes 2015. aasta esimese kvartaliga maksis Tieto Eesti ettevõte 4. kvartalis makse 276 000 eurot ehk 37% rohkem. Heinsoo hinnangul kasvas Tieto eelmisel aastal kiiresti ja stabiilselt: „Kui vaadata ainult tasutud maksude järgi, siis joonistub selge pilt: iga kvartaliga kasvasime ja töötasime aina rohkem. 1. kvartalis tasusime 747 000 euro eest makse, teises kvartalis 782 000 euro, kolmandas 895 000€ ja viimases kvartalis juba enam kui miljoni euro eest.“

Heinsoo sõnul on muljetavaldava kasvu põhjus suurenenud meeskond ja uued projektid. „Seoses uute projektide ja klientidega värbasime eelmisel aastal 106 spetsialisti meie erinevatesse osakondadesse. Juba praegu saan kinnitada, et kindlasti kasvame ka käesoleval aastal,“ ütles Heinsoo.

Tieto on Põhjamaade üks suurimaid täislahendusi pakkuv IT-ettevõte, mis annab tööd enam kui 13 000 spetsialistile, kellest 250 töötab Eestis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Itella Estonia otsib ÄRIPROTSESSIDE ARENDUSJUHTI

Itella Estonia OÜ

17. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara