Eestlase asutatud ettevõte lihtsustab suurandmete kasutamist

Näide NCEP-i prognoosimudeli ennustusest
Näide NCEP-i prognoosimudeli ennustusest

Tehnoloogiaettevõte Planet OS esitles oma esimest rakendusliidest, mis kergendab suurandmetega tegelevate teadlaste ja arendajate ligipääsu kolme tervet maailma hõlmava prognoosimudeli alusandmetele. Tööriistast võiks teiste seas kasu lõigata energeetika- ja põllumajandussektor ning (tark)tööstus, kirjutab ERR.

Kuigi valitsustel ja erasektoril pole kliima- ja ilmaandmete kaasamisest riskianalüüside koostamisel ja tugisüsteemide rajamisel pääsu, nõuab see tavaliselt rohkelt aega ja vaeva. Seejuures pole probleemiks mitte niivõrd andmete enda analüüs, vaid enamik ajast kulub nende otsimisele ja ettevalmistamisele. Näiteks tuleb suured andmekogud esmalt tervikuna alla laadida või kasutatakse andmete esitamiseks mujal kui teaduses harva kasutatavaid formaate.

Räniorus tegutsev ettevõte Planet OS tuli välja universaalse rakendusliidesega, mis annab ligipääsu kõigile sellesse kataloogi kantud ilma- ja kliimaandmetele ning võimaldab teha ka kitsamaid päringuid, keskendudes vaid parasjagu huvipakkuvale teabele. Platvormile loodetakse tuua ka mitmete ilma- ja kliimaandmetega tegelevate eraettevõtete andmekogud.

Esialgu saab rakendust kasutada teatud piirini tasuta.

Loe lähemalt uudist ERR Novaatorist.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Arvamused

Teabevara