Ettevõtjad: IT-tudengid on tööjõuturul juhtival positsioonil

Neljapäeva õhtul toimusid nii Tallinnas kui Tartus tudengitele kohtumised IT valdkonna ettevõtetega „Mida tööandja minust tahab?“, kus selgitati millised oskused ja isiksuseomadused on töötaja valikul tähtsaimad. Kohtumised korraldas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit koostöös Tallinna Teaduspark Tehnopoli ja Smart City Lab'iga.

Üritustel arutleti IT-sektori tööandjate ootuste ja vajaduste üle. Ettevõtjad tõid välja, et täna on tudengid tööjõuturul juhtival positsioonil, kuna nõudlus on suurem kui pakkumine. Rõhutati ka, et lõpetatud kõrgharidus on väga oluline – järjest enam töötatakse välja ettevõttesiseseid motivatsioonisüsteeme kooli lõpetamise soodustamiseks. Eesti keele mitteoskamine ei ole tööle saamisel enam takistuseks, peamine töökeel on paljudes ettevõtetes muutunud või muutumas inglisekeelseks. Ettevõtjad soovitasid tudengitel keskenduda eelkõige sobiva ettevõtte, mitte positsiooni valimisele, sest kui töötaja on võimekas, siis on tal suhteliselt kiirelt võimalus nii horisontaalselt kui vertikaalselt edasi liikuda.

Tallinnas osalesid aruteluringis Nortali asutaja ning tegevjuht Priit Alamäe, Skype Estonia juht Andrus Järg, Uptime OÜ juhatuse liige Raimo Seero ning Elisa Eesti tegevjuht Sami Seppänen. Arutelu viis läbi Henrik Roonemaa.

Tartus osalesid Fortumo projektijuht Jaana Metsamaa, Axinom vanemprojektijuht Anna-Liisa Leppik, Nortali juhtuse liige ja tegevjuht Andre Krull, Telia Eesti TV ja multimeedia üksuse juht Kairi Meister ning Playtech Estonia personalijuht Kristi Ansberg. Vestlust juhtis Priit Salumaa.

Üritused toimusid Euroopa Regionaalarengu Fondi toel projekti "Eesti IKT klaster" raames.

Allikas: ITL

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara