Kühne + Nagelis prognoositakse kulusid 98protsendilise täpsusega

Oliver Wihler
Oliver Wihler

Logistikafirma Kühne + Nagel Tallinna IT-keskuses töötav šveitslane Oliver Wihler leidis lahenduse, kuidas prognoosida 25 üksuse kulusid 98protsendilise täpsusega.

Kühne + Nageli arendustiimide juhtiv koordinaator Oliver Wihler otsis alternatiive Exceli tabelitele, et prognoosida kulusid oma vastutusala 25 üksusele. Tema loodud tarkvara võib ennustada kahe kuu eesootavaid kulusid 98protsendise täpsusega, tööriista uue versiooni prototüüpi arendatakse koostöös TTÜ tudengitega.

Wihler on Eestis IT-firmades kaasa löönud viimased 16 aastat ega plaani veel tagasi kodumaale Šveitsi minna. Alguses oli plaan Eestisse jääda aastaks. Wihler räägib väga hästi eesti keelt. Eestis on ta töötanud IT-ettevõtetes Skype ja Ignite ning omanud edukat IT-firmat Aqris. Nüüd juhib Wihler arendustiime maailma ühe suurema logistikafirma Kühne + Nageli IT-keskuses.

Järgneb väljavõte Äripäevale antud intervjuust.

Mida kujutab endast teie tarkvara, mis aitab kulusid prognoosida 98protsendilise täpsusega?
See ei olegi tegelikult valmis tarkvara, vaid abivahend, mida kasutan minu juhtimise all olevate tiimide kulude prognoosimiseks. See võtab kokku andmed erinevatest süsteemidest ning ennustab selle põhjal tuleviku perioodide kulusid.

Mismoodi see lahendus sündis?
Isiklik vajadus, et elu lihtsamaks ja tõhusamaks teha.

Mida selle tarkvaraga teha saab? Kuidas seda teised ettevõtte juhid kasutada saavad?
Me teeme hetkel koostööd TTÜ ning sealsete tudengitega, kes arendavad tarkvara skaleeritavust võimaldaval pilveplatvormil. Kui koostööst sünnib korralikum toode, siis saab seda hiljem ka laiemalt ettevõttes kasutada.

Mis on tarkvara tulevik? Kas tuleb ka rahaline kasum?
Praegu on see siiski Kühne + Nageli sisemine tööriist ja mingeid plaane pole edasiseks tehtud.

Kuidas sattusite tööle Kühne + Nagelisse ja miks olete sinna jäänud?
Täiesti tavaliselt. Kandideerisin nii nagu kõik teised - võtsin CV-Online’i lehe lahti ning leidsin sealt sobiva pakkumise Kühne + Nagelis. Kühne + Nagel on suur rahvusvaheline ettevõte, mis areneb väga kiiresti, ning arvasin, et saaksin väga palju õppida ja areneda. Üks oluline põhjus on ka see, et saan igapäevaselt saksa keelt rääkida, mis mul varem võimalik ei olnud. Mul oli eelnevalt ka värbamiskogemus ning teadsin, et saan kaasa aidata ka sealsele värbamisprotsessile ning rakendada oma oskusi. Üks põhjus, miks ka jäin Kühne + Nagelisse, on see, et oleme pidevas muutuses ja täiustame pidevalt oma tööprotsesse.

Üheks heaks näiteks meie siseelust, mis mind jätkuvalt õhinal hoiab, on meie sisemised hackathon'id, mida kutsutakse nimega ShipIT. Meie parimad ajud prototüübivad neil üritustel 48 tunni jooksul säravaid ja innovatiivseid ideid. ShipITi korraldajad on loomulikult inspiratsiooni saanud Eestis tuntud Garage48 üritustest.

Kui palju on teil praegu inimesi Kühne + Nageli IT-keskuses puudu?  

Kühne + Nageli IT-keskus Eestis otsib aktiivselt praegu umbes 40 inimest kahekümnele erinevale ametikohale. Kõik pakkumised on avalikult CV-Online’i ja meie kodulehel olemas, kandideeritagu julgelt! Ka minu meeskonnas on mõned inimesed puudu.

Loe täispikka intervjuud Äripäevast.

Intervjuu autor Mari Sarapuu
mari.sarapuu@aripaev.ee

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara