Eesti ja Soome peaministrid leppisid kokku digikoostöö uuele tasemel viimises

Peaminister Taavi Rõivas ja Soome peaminister Juha
Peaminister Taavi Rõivas ja Soome peaminister Juha

Peaminister Taavi Rõivas ja Soome peaminister Juha Sipilä digiallkirjastasid 10.mail Helsingis toimunud kohtumisel ühisdeklaratsiooni esialgse teekaardiga Eesti ja Soome vahelise andmevahetuse ja e-teenuste käivitamiseks.

Peaminister Rõivase sõnul võimaldab Eesti ja Soome vahelise andmevahetuse tööle saamine osutada paremaid riiklikke teenuseid piiriüleselt tegutsevatele kodanikele ja ettevõtjatele tänu vastastikule andmekogude kasutamise võimalusele.

“Tahame, et 2016. aasta lõpuks oleks meil konkreetse tegevuskavad selle kohta, kuidas ja millal alustame automaatse andmevahetusega äriregistrite, rahvastikuregistrite ja sotsiaaltoetuste andmete, digiretseptide ja merenduse alal,” ütles peaminister Rõivas ja lisas, et 2017. aasta lõpuks sihime järgmisi kokkuleppeid maksuandmete, haridustunnistuste, terviseandmete ja mitmes muus valdkonnas.

Peaminister rõhutas, et edu tagamiseks peavad nii Soome kui ka Eesti riigiasutused selgelt võtma piiriülese andmevahetuse üheks prioriteediks oma digitaalses arengus. 

“Leppisime tänasel kohtumisel kokku, et peaministritena käsitleme arenguid kõikidel järgnevatel omavahelistel kohtumistel,” kinnitas Rõivas.

“Tänu paljuski olemasolevale taristule ning arendusprojektidele on meil potentsiaal saada esimeseks näiteks tõeliselt toimivatest piiriülestest avalikest e-teenustest ja olla eeskujuks ülejäänud Euroopale,” ütles Rõivas Helsingis.

 

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara