Avanes toetusprogramm: 4 miljonit eurot loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamiseks

EAS alustas taotluste vastuvõttu loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamiseks. Taotlusi saab esitada kuni 13. septembrini.

Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõuniku Anu-Maaja Palloki sõnul on tegemist ettevõtluse edendamisele suunatud meetmega, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta Eesti loomemajandusettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet. „Toetust soovivate ettevõtete investeeringud peavad olema selgelt seostatud sihtgrupiks olevatele ettevõtjatele avalduva majandusliku mõjuga ning olema ka jätkusuutlikud,“ lausus Pallok.

Avanenud meetme sisuks on toetada loomeettevõtluse arengule kaasa aitava taristu välja arendamist või ka tehnoloogia soetamist. Kuna toetus katab koguinvesteeringu vaid osaliselt, peaksid taotlejad panema rõhku ka erainvestorite ja partnerite kaasamisele.

Toetust taotleva projekti tulemusena peab valmima taristu, kus loomeettevõtjad saaksid arendada oma tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, aga samuti turundust ja müüki, suurendades seeläbi ettevõtete lisandväärtust ja ekspordisuutlikkust.

Toetust saavad taotleda kõik ettevõtted, mis soovivad oma arenguplaanide elluviimisesse kaasata loomesektoris tegutsevaid ettevõtjaid. 

Tegevuse eelarve on 4 000 000 eurot ning toetuse suurus on kuni 1 000 000 eurot projekti kohta. Toetuse piirmäär on kuni 80% projekti maksumusest.

Taotlusi saab EASi e-teeninduses eelnõustamiseks esitada kuni 13.septembrini. Eelnõustamise läbinud projektide esitamise tähtaeg on 20.september, kell 17.

Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfot meetme „Loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamine” kohta leiab www.eas.ee/loomemajandus

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara