Eesti kõrgtehnoloogia idufirmal sai tegevuse jätkamiseks raha otsa

Cliftoni arenduslabor Tartus, kus pooljuhtide prof
Cliftoni arenduslabor Tartus, kus pooljuhtide prof

Investoritelt ligi neli miljonit eurot kaasanud kõrgtehnoloogia idul sai tegevuse jätkamiseks raha otsa, investorid ka enam lisa ei anna, tegevjuht peidab end ajakirjanduse eest.

Alates 2000. aastast Tartu teaduspargis elektroonikatööstusele jõudioodi pooljuhtelementide ja struktuuride arendamisega tegelenud start-up Clifton esitas 17. mail Tartu maakohtule pankrotiavalduse. Võlausaldajate hulka ja nõuete summat pankrotihaldur Anne Tammer  ei avaldanud.

Aastate jooksul firma on kaasanud investoritelt ligi neli miljonit eurot, kuid endise juhi Jaak Antoni sõnul jäid edasiseks arenguks vajalikud investeeringud Eesti-suguse väikeriigi jaoks kättesaamatutesse kaugustesse. Investeerimisfondi Ambient Sound Investmentsi (ASI) riskiinvesteeringute juht Margus Uudam tõdes, et ka olemasolevate osanike vahel peetud läbirääkimised ei viinud kõiki osapooli rahuldava kokkuleppeni ja nii muutus ettevõte maksejõuetuks.

Eesti üheks edukamaks iduks peetud ettevõttest lahkus 2014. aastal kogu firma senine tegevjuhtkond ehk Saksa tippteadlane Volker Dudek ja Cliftoni juht Jaak Anton ning sellest ajast alates  on Cliftoni ainus juhatuse liige Suurbritanniast pärit Jeffrey Peter Wright, kes Äripäeva esitatud küsimused vastuseta jätab.

Oma 16 tegutsemisaastaga firma reaalset müüdavat toodet välja arendada ei suutnudki.

Loe pikemalt Äripäevast.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara