Eesti idufirmad saavad osaleda Fintech 100 konkursil

Möödunud aasta tabelisse kuulus ka TransferWise
Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus

Finantstehnoloogiaettevõtetel on võimalus kandideerida rahvusvahelisse Fintech 100 edetabelisse, kus järjestatakse sektori parimad ja innovaatilisemad ettevõtted. Konkursil saavad osaleda idufirmad üle maailma, teatas KPMG Baltics.

Fintech 100 edetabel reastab 50 end juba äriliselt tõestanud ning 50 uuemat finantstehnoloogia ettevõtet, mis paistavad silma uuenduslike ärimudelite poolest ja võiksid tugevalt mõjutada kogu finantssektorit.

Kõrgelt hinnatud nimekirja pääsemiseks tuleb ettevõte registreerida 9. septembriks 2016 veebilehel www.fintechinnovators.com või http://insights.h2.vc/#reports.

Eelmise aasta edetabelit juhtisid kindlustusteenust pakkuvad ettevõtted: esikohal oli Hiina varakindlustusfirma ZhongAn ning sellele järgnes tervisekindlust pakkuv USA ettevõte Oscar. Möödunud aasta tabelisse kuulus ka TransferWise, mis paigutus üldtabelis 46. kohale. Kokku kandideeris Fintech 100 edetabelisse enam kui 1000 ettevõtet.

“Tehnoloogiaettevõtetel võib olla märkimisväärne mõju finantsteenustele ning Fintech 100 annab ülemaailmselt võimaluse esile tõusta just neil, mis panustavad innovatsiooni ja on võimelised turule tooma uusi tooteid, teenuseid, tehnoloogiaid või ärimudeleid,” lausus KPMG Baltics OÜ nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere.

Fintech 100 edetabeli koostab rahvusvaheline žürii, mis lähtub 50 ettevõtte reastamisel neljast kriteeriumist:

  1. ettevõtte kogutud kapitali hulgast,
  2. kapitali kaasamise kiirusest,
  3. geograafilisest asukohast ja
  4. mõjust finantssektori turuosalistele.

Samuti annab žürii subjektiivse hinnangu toote, klienditeeninduse, kliendikogemuse ja ärimudeli innovatsioonile.

Uute fintech-ettevõtete, tõusvate tähtede edetabeli koostamisel mängib rolli nn X-faktor, kuna žürii otsib peamiselt „avastamata“ idufirmasid. Žürii otsib tulevikutegijaid, värskete, revolutsiooniliste ideede ja finantssektori lahendustega ettevõtteid üle maailma.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Arvamused

Teabevara