Eesti idufirmad saavad osaleda Fintech 100 konkursil

Möödunud aasta tabelisse kuulus ka TransferWise
Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus

Finantstehnoloogiaettevõtetel on võimalus kandideerida rahvusvahelisse Fintech 100 edetabelisse, kus järjestatakse sektori parimad ja innovaatilisemad ettevõtted. Konkursil saavad osaleda idufirmad üle maailma, teatas KPMG Baltics.

Fintech 100 edetabel reastab 50 end juba äriliselt tõestanud ning 50 uuemat finantstehnoloogia ettevõtet, mis paistavad silma uuenduslike ärimudelite poolest ja võiksid tugevalt mõjutada kogu finantssektorit.

Kõrgelt hinnatud nimekirja pääsemiseks tuleb ettevõte registreerida 9. septembriks 2016 veebilehel www.fintechinnovators.com või http://insights.h2.vc/#reports.

Eelmise aasta edetabelit juhtisid kindlustusteenust pakkuvad ettevõtted: esikohal oli Hiina varakindlustusfirma ZhongAn ning sellele järgnes tervisekindlust pakkuv USA ettevõte Oscar. Möödunud aasta tabelisse kuulus ka TransferWise, mis paigutus üldtabelis 46. kohale. Kokku kandideeris Fintech 100 edetabelisse enam kui 1000 ettevõtet.

“Tehnoloogiaettevõtetel võib olla märkimisväärne mõju finantsteenustele ning Fintech 100 annab ülemaailmselt võimaluse esile tõusta just neil, mis panustavad innovatsiooni ja on võimelised turule tooma uusi tooteid, teenuseid, tehnoloogiaid või ärimudeleid,” lausus KPMG Baltics OÜ nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere.

Fintech 100 edetabeli koostab rahvusvaheline þürii, mis lähtub 50 ettevõtte reastamisel neljast kriteeriumist:

  1. ettevõtte kogutud kapitali hulgast,
  2. kapitali kaasamise kiirusest,
  3. geograafilisest asukohast ja
  4. mõjust finantssektori turuosalistele.

Samuti annab þürii subjektiivse hinnangu toote, klienditeeninduse, kliendikogemuse ja ärimudeli innovatsioonile.

Uute fintech-ettevõtete, tõusvate tähtede edetabeli koostamisel mängib rolli nn X-faktor, kuna þürii otsib peamiselt „avastamata“ idufirmasid. Þürii otsib tulevikutegijaid, värskete, revolutsiooniliste ideede ja finantssektori lahendustega ettevõtteid üle maailma.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara