Projektijuhtimise õppejõud: need on 5 suurimat viga projektijuhtimisel

Philipp Bousa
Philipp Bousa

Projektijuhtimise eksperdi ja EBSi külalislektori Philipp Bousa sõnul õpivad parimad projektijuhid nii enda kui ka teiste läbikukkumisest ning on tänu sellele järgmise projekti juures veel paremini ette valmistatud. Ta tõi välja viis peamist viga, mida läbikukkunud projektide juhid teevad.

  1. Iga projekt vajab õnnestumiseks kogu meeskonna pingutust. Projektijuhid peavad oskama võimendada ja integreerida projekti töösse tiimiliikmete erinevaid motivatsioone, analüütikavõimet, eneseväljendusoskusi ning muid võimeid ja oskusi ning oskuste taset. Vigade ilmnemisel tuleks osata nendest ühiselt õppida, mitte üksikuid inimesi süüdistada. Kui midagi läheb valesti, on ainus süüdlane projektijuht.
  2. Projektijuhid, kes käituvad vaid oma autoriteedi ja võimu näitajana, kukuvad läbi. Edukad projektijuhid teenivad ära oma meeskonna usalduse, käitudes tiimi täieõigusliku liikmena, eirates hierarhialiine ning keskendudes iga tiimiliikme väärtustele ja vajadustele.
  3. Edukas projektijuhtimine põhineb delegeerimisel ja koordineerimisel. Projektijuhi kohustuseks on jagada õiged ülesanded ja kohustused õigetele inimestele. See aitab projektijuhil hoida silma peal suurel pildil ning tõsta meeskonnaliikmete motiveeritust.
  4. Liiga paljud projektijuhid alustavad projekti projektijuhtimise tööriista või tarkvara ettevalmistamisega, kuid projekti visiooni, plaani ja tegevuskava ei saa tööriist ise välja mõelda – need tuleb sinna sisestada. Projektijuhtimise tööriist või tarkvara peaks toetama projekti planeerimist ja ellu viimist ning meeskonnatööd, kuid ei saa kunagi kompenseerida nõrka projekti ega meeskonna juhtimise oskusi. Projekt on alati inimeste asi.
  5. Iga projekt võib aja jooksul muutuda nii suuruselt, ajaliselt, eelarveliselt kui ka kvaliteedi poolest. Et projekt oleks edukas, peab projektijuht muutusteks valmis olema ja neid aktsepteerima.

Philipp Bousa on töötanud konsultandi ja vanemkonsultandina erinevates ettevõtetes, projektijuhina ettevõttes IBM Global Business Services ning on hetkel IT strateegia juht ettevõttes Accenture Germany Focus Areas.

Philipp Bousa annab 7.-8. oktoobril ja 18.-19. novembril projektijuhtimise ingliskeelseid loenguid EBSi Avatud Ülikoolis. Avatud Ülikooli loengutesse on oodatud kõik huvilised. 

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara