Autor: Sami Seppänen • 4. november 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Füüsiline SIM-kaart lähima 5 või isegi 10 aasta jooksul ei kao

Foto: Raul Mee
Elisa hinnagul on Mobiil-ID juba praegu ja kindlasti ka tulevikus kõige turvalisem ning universaalsem lahendus, mida ID-kaardi kõrval kasutada. Füüsilist SIM-kaarti kasutame veel mitmeid aastaid, leiab Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen.

Sertifitseerimiskeskus on välja töötatud uue Smart-ID lahenduse, kuid operaatori poolt vaadates on Mobiil-ID juba praegu ja kindlasti ka tulevikus kõige turvalisem ning universaalsem lahendus, mida ID-kaardi kõrval kasutada.

See on teenus, mis on viimaste aastatega jõudnud juba rohkem kui 100 000 kasutajani ning näeme, kuidas see arv kasvab igakuiselt tuhandete klientide võrra. Kindlasti eksisteerib tööstusharusid või valdkondi, mis saavad kasu uuest loodavast nn light versioonist, kuid laialdasemalt jääb kasutusse siiski Mobiil-ID just tänasel kujul, sest selle lahenduse puhul on tagatud väga kõrged turvanõuded. Samuti on praeguse Mobiil-ID lahenduse kasutamine võrdselt lihtne nii nutiseadmete kui ka nuppudega telefonide omanikele.

Tänase Mobiil-ID suureks eeliseks on ka see, et seda saab kasutada igas mobiiltelefonis, nii nuppudega kui ka nutitelefonis ehk teenus on kättesaadav 100%le Eesti elanikest. Uut Smart-ID lahendust saavad kahjuks kasutada vaid nutitelefoni omanikud. See tähendab, et kui operaatorite kliendibaasis on nutitelefoni kliente 60% ja kõnetelefonide kliente 40%, siis uus lahendus pole paraku kättesaadav koguni 40%-le inimestest.

Operaatori poolt vaadatuna oleks füüsilise SIM-kaardi kadumine vägagi tervitatav, sest tähendab innovatsiooni ning reaalse tootmis- ja halduskulu vähenemist. Kuid, kui me täna ikkagi reaalsusesse jääme, siis pole näha, et füüsiline SIM-kaart võiks lähima 5 või isegi 10 aasta jooksul kusagile kaduda. Kindlasti tuleb turule üha juurde M2M seadmeid, mis ei vaja enam füüsilist SIMi, kuid rääkides inimeste kasutuses olevatest kommunikatsiooniseadmetest, siis kasutame füüsilist SIM-kaarti veel mitmeid aastaid.

 

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755