Peterkop: väline surve e-riigile ei vähene

Taimar Peterkop ja Kersti Kaljulaid
Taimar Peterkop ja Kersti Kaljulaid

Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ütles 22. novembril president Kersti Kaljulaidile e-riiki tutvustades, et väline surve e-riigile kasvab pidevalt.

Tema sõnul on selle peamiseks põhjuseks tehnoloogilise keerukuse ja küberkuritegevuse pidev kasv.

"Toimimise kaks kõige suuremat väljakutset on suuresti pärandtehnoloogiatel põhineva e-riigi pidev ajakohastamine ning väliskeskkonnast lähtuva kuritegeliku huvi tõrjumine," lausus Peterkop.

Peadirektori sõnul tuleb e-riigi toimimiseks selle tuumkomponente läbimõeldult arendada ning tagada nende turvaline ja kasutajate jaoks arusaadav toimimine.

"E-riik on paljuski sündinud tehnikute entusiasmist 15 aastat tagasi. Kuna raha oli siis vähe, tuli olla nutikas," lausus Peterkop. Tema hinnangul enam entusiasmist ja säravatest ideedest üksi ei piisa, sest Euroopa digitaalse ühisturu ja suurte tarkvaratootjate reeglid sunnivad meid tõsiselt pingutama tagamaks koostoimet Eesti lahendustega.

"Kui neile liita üha kasvav küberkuritegevuse maht ja riikide varjatud vaenutegevus ilmavõrgus, siis on selge, et e-riigil on üha rohkem väljakutseid," lausus Peterkop.

Peadirektor tutvustas president Kaljulaidile ID-kaardi ökosüsteemi toimimise aluseid ja Eestis kasutatava hajutatud arhitektuuriga turvalise andmevahetuse põhimõtteid.

Peterkop andis ka ülevaate ohtudest küberruumis ja sellest, kuidas Eesti end nende eest kaitseb.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara