Idee: Ehitage Eestile uus Digidoc

Mooncascade kaasasutaja ja tegevjuht Asko Seeba
Mooncascade kaasasutaja ja tegevjuht Asko Seeba

Digidoc keskkonna näol on tegemist sisseharjunud rakendusega, Eesti digiidentiteedi ja eesti elaniku inimõiguse osaga, mille kasutamine on muutunud igapäevaseks (sadu miljoneid digiallkirju aastas). Seda arendatakse aga nüüd Leedus ja ootamatult üllatab see lonkava hinnastamise loogikaga, kirjutab tarkvaraarendusfirma Mooncascade kaasasutaja ja tegevjuht Asko Seeba ERR uudisteportaalis.

Esmaspäev algas nii mõnelegi ettevõtjale ebameeldiva üllatusega, kui Digidoci sisse logides võttis neid vastu teade, et nüüd leedukate poolt hallatav rakendus on üleöö tasuliseks muutunud. 

Hinna ja kvaliteedi suhe on aga tublisti paigast ja väidetav andmemahu vajadus ja sellega seotud kulud ei ole usutavad. Funktsionaalsus on uuenduste käigus halvemaks läinud.

Samuti on kehv kasutusmugavus (usability/user interaction) - erinevalt varasemast, kus kõik vajalik korraga ühel ekraanil silmaga haarata oli, pean nüüd mööda lehte ringi kerima, et vajalikud infotükid ja ka „allkirjasta“ nupp üles leida.

Siit ka minu üleskutse kõigile ärksatele tehnika- ja ettevõtlusinimestele, kes järgmist ideed ja väljakutset otsivad: ehitage Eestile uuem, parem ja ka globaalselt kõrgelt lendav dokumentide digitaalselt allkirjastamise ja digidokumentide haldamise rakendus, mis oleks ka ilus kingitus Eestile kohe kätte jõudvaks sajandaks sünnipäevaks.

Allikas: ERR

Osale arutelus

  • Asko Seeba

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara