Rõivas: Eesti e-tervise lahendused näitavad suunda

Eesti e-tervise lahendust autasustati eile parima tehnoloogialahenduse auhinnaga valitsuste tippkohtumisel World Government Summit Dubais.

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas ütles autasu vastu võttes, et Guardtime’i loodud tehnoloogial põhinev Eesti e-tervise lahenduse uuenduslikkust on märgatud ja tunnustatakse. "Eesti on teadaolevalt esimene riik maailmas, mis kasutab inimeste terviseandmete turvalisuse ja usaldusväärsuse tagamiseks blockchain'i tehnoloogiat. Oleme selles vallas teerajaja. Innustagu see auhind meid veelgi enam e-teenuseid arendama," ütles Rõivas.

Auhinda oli vastu võtmas ka Guardtime’i tegevdirektor Mike Gault. Guardtime on Eestis asutatud küberkaitse tehnoloogiaettevõte, kellega koostöös tagatakse Eesti e-tervise infosüsteemis patsientide andmete turvalisus.

Auhinnaga tunnustatakse valitsust, kes pakub efektiivselt ja tulemuslikult valitsuse teenuseid uute tehnoloogialahendustega. Auhinna pälvib innovaatiline ja inimeste elusid muutev projekt.

World GovTechioneers Race tseremoonial andis auhinna üle Araabia Ühendemiraatide asepresident ja peaminister ning Dubai valitseja šeik Muhammad bin Rāshid Āl Maktūm.

Tseremoonial autasustati ka Eesti Energia mobiilirakendust parima m-teenuse eest keskkonna kategoorias.

Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan, Guardtime’i tegevdirektor Mike Gault ja Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas.
Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan, Guardtime’i tegevdirektor Mike...

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

Teabevara