Levira siseneb asjade interneti turule

Levira võrguteenus_infograafik
Levira võrguteenus_infograafik

Telekommunikatsiooni- ja IT infrastruktuuri ettevõte Levira alustab koostöös partneritega asjade interneti (IoT) teenuste pakkumist.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul siseneb ettevõte IoT turule n-ö targa investeeringu põhimõttel ehk võrku ehitatakse konkreetsetele klientidele, kes on koheselt valmis IoT võimalusi kasutama. "Koostöös partneritega saame pakkuda paindlikke ja kiireid lahendusi võrgus, mis on välja ehitatud koos klientidega ja vastavalt nende vajadustele,“ lausus ta.

„Levira võrguteenuse abil toimub andmete kogumine anduritest ning nende ettevalmistus edaspidiseks töötluseks. See võimaldab partneritel keskenduda oma äriprotsessidele ning kogutud informatsiooni abil täiendava lisandväärtuse loomisele,“ ütles Levira võrguteenuste divisjoni direktor Meelis Anton.

IoT teenuse pakkumisel on Levira tehnoloogiapartneriks Nordic Automation Systems. Lõppklientidele suunatud lahenduste osutamisel on Levira esimene koostööpartner AU Energiateenus.

„Asjade interneti ehk IoT lõplik kasu ettevõtetele seisneb andmete saadavuses, mis viib majandustulemuste paranemiseni. Monitoorimise ja teadliku analüüsi abil saab teha targemaid otsuseid, mis aitavad ressursse säästa, sh hoida kokku energiat. IoT võimaldab monitooringut läbi viia ka objektidel, kus eelnevalt puudub hooneautomaatika. IoT lihtsustab oluliselt andmete kogumise ja edastamise võimalusi,“ ütles AU Energiateenus OÜ juhatuse liige Aivar Uutar.

Nordic Automation Systems (NAS, www.nasys.no) tarnib vajaliku tehnoloogia ning riistvara. Nordic Automation Systems (NAS) on juhtmeta telemaatika ja sensor-tehnoloogia valdkonnas tegutsev Norra-Eesti ettevõte. Firma pakub rahvuvahelise IoT-standardile LoRaWAN™ vastavaid vee-, temperatuuri-, elektri jm. sensoreid ja LoRaWAN™ võrgu tugijaamasid. Firma tegutseb Norras ja Eestis ning selle arenduse ja tootmisüksustes töötab kokku 25 spetsialisti.

AU Energiateenus (www.energiateenus.ee) aitab Balti riikide ja Skandinaavia ärikinnisvara omanikel ja kasutajatel saavutada paremaid majandustulemusi energia- ja ressursitõhususe suurendamisega. Tänu süstemaatilisele ning teadlikule tegevusele on ettevõtte abiga klientidel säästetud energiakuludelt  ca 2,6 MEUR. AU Energiateenuse kaudu jõuab Levira teenus lõppkliendini.

Asjade internet on kogum võrku ühendatud seadmetest, mis koguvad vastavate anduritega vajalikke andmeid ja edastavad info teenusepakkujale, kes seda vajab.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara