Venemaa kinnitas küberarmee olemasolu

Venemaa relvajõudude koosseisu kuuluvad ka infooperatsioonide väed, vahendas BBC Vene toimetus Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu öeldut.

22. veebruaril riigiduumas esinedes ütles minister, et Venemaal on loodud infooperatsioonide väed, mis on „märksa efektiivsem ja tugevam kõigest sellest, mida me oleme varem loonud vastupropaganda suunal“.

Riigiduuma kaitsekomitee juhi Vladimir Šamanovi sõnul on infoväed loodud eelkõige „rahvuslike huvide kaitseks ja vastandumiseks infoväljas“.

Varem on Venemaa võimud eitanud jutte selle kohta, et riigis on loodud küberväed, märgib BBC Vene toimetus.

Jaanuaris kirjutas ajaleht Kommersant viitega rahvusvahelise firma Zecurion Analytics uurimusele, et Venemaa kuulub maailma nende riikide tippviisikusse, kel on koosseisult ja rahastuselt suurim küberarmee, mis tegeleb luure, küberrünnakute ja infosõjaga. Selle uurimuse järgi on Venemaal umbes 1000 kübersõdurit ning nende ülalpidamiseks kulub aastas umbes 300 miljonit dollarit.

Kommersandi artikli ilmumise järel teatas riiginõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee juht Viktor Ozerov Interfaxile, et Venemaa relvajõudude koosseisus sellist üksust ei ole. Seejuures nentis ta, et kõigil, kes taotlevad superriigi seisust, „käivad loomulikult sellised arengud, sest teiste vahendite seas peavad arsenalis olema ka sellised vastasega võitlemise vahendid“.

Šoigu tänast avaldust kommenteerinud Venemaa kindralstaabi juht aastatel 2004–2008 Juri Balujevski märkis, et infosõja võit on olulisem kui klassikalise sõja võit. „Võit vastase üle selles sõjas võib olla märksa olulisem kui võit klassikalises sõjas, kuna see on veretu, aga efekt on jahmatav, halvates vastase kõik võimuorganid.“

Allikas: Äripäev

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara