Võrguühenduse toetus ettevõtjatele

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Valitsus kiitis 28. veebruaril põhimõtteliselt heaks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo esitatud ettevõtete võrkudega liitumise programmi alused. Programmi eesmärk on leevendada ettevõtjate kitsaskohti taristuühenduste loomisel või nende võimsuse suurendamisel.

„See programm mõjutab ettevõtjaid, kel on vajadus investeerida elektri-, vee- ja kanalisatsiooni- või sidevõrkudega liitumisse või suurendada olemasolevat läbilaskevõimsust,“ segitas minister. Võrguühenduse toetust saanud ettevõtja lisandväärtus töötaja kohta peab kasvama vähemalt 10 protsenti võrrelduna projekti eelse ajaga. „Kui pilootprogrammis kvalifitseerusid toetust taotlema tegutsevad ettevõtjad, siis loodav toetusmeede laieneb ka alustavatele ettevõtjatele. Meie eesmärk on soodustada uusi investeeringuid ja toetada ettevõtlusega alustamist,“ rõhutas Palo.

Toetust saab taotleda üle-eestiliselt, sellest jäävad välja Tallinna linn koos ümbritsevate valdadega ning Tartu linn ja ümbritsevad vallad. Toetuse minimaalne omafinantseering on 40 protsenti ning toetuse summa vahemikus 5000 kuni 100 000 eurot. Lisaks elektrivõrkudele saab toetust taotleda ka liitumiseks vee- ja kanalisatsiooni ning sidevõrguga. Toetust saab taotleda nii uue võrguühenduse rajamiseks kui olemasoleva läbilaskevõime suurendamiseks. Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 40 protsenti projektide kogumaksumusest.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara