Maapiirkondade kiire interneti võrguteenus muutus odavamaks

Eesti maapiirkondade kiire interneti võrgustiku EstWin teenuse hind muutus märtsist 11% odavamaks. Võrku arendava Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhi Priit Soomi kinnitusel võimaldab see omakorda side-ettevõtjatel parandada teenuse kättesaadavust lõpptarbijatele. Juba praegu on EstWin baasvõrku kaudselt kasutamas enam kui 150 000 inimest üle Eesti.

Soomi sõnul õnnestus langetada võrguteenuse hinda ühe euro võrra kilomeetri kohta, sest rendimahud kasvasid oodatust kiiremini ja seeläbi suurenes võrgu kasutamise efektiivsus.

„Kogemus on näidanud, et madalam hind suurendab omakorda rendimahtusid, seega on võimalik prognoosida võrguteenuse hinna langemist ka tulevikus. Jätkame töödega kogu Eestit katva baasvõrgu rajamiseks ja mida kiiremini see valmib, seda soodsamaks muutub ka teenus ise,“ lausus Soom.

Aastaks 2018 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena on võrk lähemal kui poolteist kilomeetrit 98 protsendile kõigist majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest. Selle eesmärgi saavutamiseks ehitab sihtasutus välja üle 6000 km optilisi kaableid.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

REGIONAALHAIGLA IT teenistus otsib HELPDESKI IT-SPETSIALISTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

07. oktoober 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara