Pevkur: e-hääletuse pikendamine tõstab valimisaktiivsust

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon algatab täna eelnõu e-hääletuse perioodi pikendamiseks ühelt nädalalt kümnele päevale, eesmärgiga tõsta valimisaktiivsust ja toetada Eesti e-kuvandit.

„Valimisaktiivsuse tõstmiseks tuleks e-hääletuse perioodi pikendada seniselt seitsmelt päevalt kümnele. Selline samm on tee tulevikku ning kinnistab maailmas Eesti e-kuvandit. On oluline rõhutada, et e-hääletuse aja pikendamine ei vähenda kuidagi e-valimiste turvalisust,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Hanno Pevkur.

Lisaks elektroonilise hääletuse pikendamisele tuleks Pevkuri sõnul täiustada e-hääletamise tehnilist poolt, võimaldades tulevikus hääletamist näiteks mobiilirakenduse kaudu ja ka viimasel valimispäeval.

„Eesti kaubamärk on e-teenuste arendamine. Meid teatakse maailmas kui e-valitsuse loojaid, kui riiki, kes võimaldab oma kodanikel e-valida mistahes maailma punktist. Elektrooniliselt hääletajate osakaalu pidev kasv näitab, et valijatele meeldib mugav ja turvaline e-hääletus,“ lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees.

Pevkuri hinnangul on Keskerakonna, IRL-i ja sotside valitsuse plaan e-hääletuse perioodi lühendada tagurlik minevikku vaatav samm, mis kahjustab Eesti e-kuvandit.

„E-hääletus on eelkõige usaldusavaldus maailma ühele paremale IT-süsteemile, usaldusavaldus Eesti riigile,“ lisas Reformierakonna fraktsiooni esimees.

Eelnõu kohaselt pikendatakse elektroonilist eelhääletamise võimalust ühelt nädalalt kümnele päevale ehk elektrooniline hääletus hakkab toimuma kolmeteistkümnendast päevast kuni neljanda päevani enne valimispäeva.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara