HITSA juhatuse esimees lahkub ametist

Erki Urva
Erki Urva

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) nõukogu otsustas kutsuda tagasi juhatuse liikme Erki Urva, kes on ametis olnud alates 2011. aasta novembrist.

HITSA nõukogu esimehe ja Haridus- ja Teadusministeeriumi planeerimise asekantsleri Kadri Maasiku sõnul on nõukogu liikmed Erki Urvale tänulikud tema panuse eest asutuse juhtimisse. „Erki Urva viis nelja aasta eest edukalt ellu kolme IT-ga tegeleva asutuse – Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse, Tiigrihüppe Sihtasutuse ning Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgu – ühendamise, mille põhjal HITSA loodigi. Praegu on toimumas asutuse ülesannete ümber korraldamine ning uute sihtide seadmine. Nõukogu jõudis arusaamisele, et selleks on mõistlik värskendada ka juhatuse koosseisu,“ selgitas Maasik muudatuste tagamaid.

Erki Urva: „Olen tänulik oma kolleegidele, kellega koos on üles ehitatud HITSA, täidetud peamised tegevuseesmärgid ning saavutatud laialdane siseriiklik ning rahvusvaheline tuntus. Soovin kõigile edu uue tegevusstrateegia väljatöötamisel ja elluviimisel.“

Konkurss uue juhatuse liikme leidmiseks kuulutatakse välja 3. aprillil.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse eesmärk on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT-spetsialistide ettevalmistamise tagamine. HITSA asutati Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ja AS Eesti Telekomi koostöös.

HITSA nõukogu moodustavad Kadri Maasik (esimees, Haridus- ja Teadusministeerium), Jaak Aaviksoo (Tallinna Tehnikaülikool), Volli Kalm (Tartu Ülikool), Hele Tammenurm (Telia Eesti AS), Ants Sild (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit ), Virge Ong (Eesti Koolijuhtide Ühendus), Tarmo Loodus (Eesti Kutseõppe Edendamise Ühing) ja Margus Lehesaar (Rahandusministeerium).

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

Teabevara