Autor: ITuudised.ee • 14. juuni 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tarkvaratalgutel arendati lahendusi humanitaarkriiside abistamiseks

Foto: Rasmus Kooskora
Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Garage48 ja Teaduspargi Tehnopol korraldatud arendusnädalavahetus ehk häkaton “Tech for Humanity,” kus kohtusid humanitaarabi eksperdid ning tarkavaraarendajad, et ühiselt lahendada maailma humanitaarkriise.

Nädalavahetuse tarkvaratalgutel arendati valmis seitse IT-toodete ja üks füüsilise toote prototüüp, mis on suunatud looduskatastroofides kannatanute ja pagulaste abistamiseks, abiorganisatsioonide koostöö ja efektiivsuse tõstmiseks. Peaauhinna võitis projekt Crisis Manager, mis võimaldab hädaolukordades kahepoolset suhtlust kriisipiirkonnas olevate inimeste ja riiklike abiosutajate vahel. Võiduprojekti juhi Chris Thompsoni sõnul vajab toode veel paari kuud arendamist ning on seejärel valmis testimiseks koostöös Eesti Päästeameti ja Välisministeeriumiga. Mõlemad organisatsioonid näitasid ürituse jooksul toote vastu juba huvi.

 

Programmeerimismaraton leidis aset Tehnopol Startup Inkubaatoris, kus võitja meeskond saab ekspertide ja mentorite toel jätkata oma toote arendamist 6-kuulises inkubatsiooniprogrammis. Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul näitasid meeskonnad üles tugevat kirge ja pühendumust nende oluliste probleemide lahendamisel: “48 tunni jooksul saavutati meeletult palju, õpiti ning tehti edukalt koostööd üksteisest igapäevaselt kaugete valdkondade vahel. Nägime väga tugevaid ideid ja häid tehnilisi teostusi. Võitjameeskonna projektil on tohutu turupotentsiaal - on aukartust äratav mõelda, kui suuri muutusi hädaolukordade kommunikatsioonis see toode saab luua.”

 

Teise koha pälvinud projekt Settle Better pakub vastuvõtvale organisatsioonile võimaluse valida pagulaste oskustele ja soovidele vastavalt kõige sobivam uus elukeskkond. See toode muudab ümberasumisprotsessi sujuvamaks, tõstab ümberasujate rahulolu, vähendab bürokraatiat ja ametnike töökoormust. Paari nädala arenduse jooksul on toode valmis testmiseks koostöös Eesti Pagulasabiga.

 

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati projekt Locus, mis aitab navigeerida ja infot levitada suurtes pagulaslaagrites, et sealsed asukad leiaksid tee abiorganisatsioonide pakutavate teenusteni. Navigeerimisäpp, mis töötab väga vähese andmeside toel, sobib kohandamiseks ka suurtele meelelahutusüritustele, näiteks muusikafestivalidele. 

 

Kolm silmapaistvat meeskonda saavad tutvustada oma lahendusi juuli kuus Eesti eesistumisega seotud Euroopa Liidu Nõukogu humanitaarabi ja arengukoostöö ekspertide kohtumisel.

 

Garage48 ja Teaduspargi Tehnopol korraldatud tarkvaratalgutel osales 110 inimest - tarkvaarendajad, disainerid, turundajad ja humanitaarabi eksperdid. Moodustati 9 tiimi, kellest 8 jõudsid edukalt häkkimismaratoni lõpuni ning esitlesid pühapäeva õhtul oma tooteid žürille, publikule ja live-ülekande vaatajatele. Häkatoni eesmärk oli jõuda 48 tunni jooksul ideest töötava prototüübini.

 

 

Üritust toetas Eesti Välisiministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

 

 

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755