Levira: ootame uusi vabalevi kanaleid

Kanal 2 vabalevist loobumine avab digiteenuste ettevõttele Levira võimaluse pakkuda vabanenud saatjakohti uutele huvilistele, kuna tehniline võimekus ja kvaliteet on selleks olemas, teatas Levira.

„Vabalevi küsimus on eratelekanalite jaoks olnud aktuaalne aastaid ning Kanal 2 vabalevist lahkumine on äriettevõtte omanike ja juhtkonna otsus. Oleme pidanud kanaliga läbirääkimisi, kuid nüüdseks on jõudnud Kanal 2 järeldusele, et nende ärimudel ei võimalda vabalevile panustamist,“ kommenteeris Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste. „Vabanenud saatjakohtadele võivad tekkida uued huvilised, sest näiteks Soomes on viimastel aastatel vabalevi kanaleid juurde tekkinud,“ lisas Tammiste. 

Kanal 2 kasutab ka edaspidi Levira maapealset digitelevisiooni võrku tasuliste telekanalite edastamiseks.

Kanal 2 teatas täna, et lahkub vabalevist alates 1. augustist 2017. Vabalevis jäävad nähtavaks kolm ETV kanalit, TV3, Tallinna TV ja France24.

Levira ärifookus on IT lahendustel

Tammiste kinnitas, et Levira jaoks on oluline kvaliteetse TV- ja raadiolevi pakkumine, kuid ettevõtte tegevusfookus liigub võrgu- ja pilveteenuste arendamisele ning teistele infotehnoloogilistele lahendustele, mille kasvupotentsiaal ilmnes juba eelmistel majandusaastatel. 

„Võrguteenuste valdkonnas sisenes ettevõte tänavu jõulisemalt asjade interneti turule, kus Levira pakub praktilisi lahendusi ettevõtete äritegevuse ja inimeste igapäevaelu paremaks korraldamiseks,“ ütles Tammiste. Lisaks väljastab Levira teleprogramme ja haldab meediasisu ühes Põhja-Euroopa suurimas väljastuskeskuses ning pakub teletootmisteenuseid, kasutades selleks uut mobiilset ülekandejaama.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF vastavalt 51- ja 49-protsendilise osalusega.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara