Kaitseministeerium annab innovatsiooniks 400 000 eurot

Milremi mehitamata roomiksõiduk
Milremi mehitamata roomiksõiduk

Kaitseministeerium kuulutab välja kaitsetööstuse arendusprojektide konkursi, toetamaks välisturgudele pürgivaid Eesti ettevõtteid kuni 400 000 euroga.

Toetus on suunatud ettevõtetele, kes arendavad kaitsevaldkonnas uuenduslikke ja tehnoloogiamahukaid tooteid või teenuseid eksporditurgudele.

Arendustoetuste konkursi kogusumma on kuni 400 000 eurot, mis jaguneb vähemalt kahe arendusprojekti vahel.

Projektide hindamiskomisjoni juhib kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm, kes ootab aktiivslt osavõttu ja Eesti kaitsetööstusettevõtete uusi edulugusid.

Salmi hinnangul on viis aastat toiminud arendustoetuste programmist sündinud mitmed Eesti kaitsetööstuse arenguhüpped.

Näideteks nimetas ta Milremi mehitamata roomiksõiduk, mille vastu on suur huvi nii USA kui Lähis-Ida turgudel, Threod Systemsi autopiloodi väiksetele droonidele, mis on aidanud neil oma lennuvahendit müüa üle maailma ja ELI välja töötatud multirootor drooni seljakotiversiooni, mis läheb kohe kasutusse Eesti riigipiirile ning võistleb oma klassi tegijatega Euroopa Liidu riikide hangetel.

Konkursi võitjatega sõlmib kaitseministeerium arendustoetuse lepingu, millega kaasneb võimalus koos kaitseväega oma tooteid-teenuseid testida ja arendada.

Täpsem info taotlemise ja tingimuste kohta: http://www.kaitseministeerium.ee/et/eesmargid-tegevused/teadus-ja-arendustegevus/kaitsetoostuse-arendustoetuste-konkurss-2017

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara