Eestilt oodatakse digitaalse julgeoleku tuleviku kujundamisel liidri rolli

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort
Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort arutas 25. juulil Viinis eesistujariikide esindajatega sisejulgeoleku ja rändevaldkonna koostöö kaugemate eesmärkide üle Euroopa Liidus.

Peamiste suurte väljakutsetena näevad liikmesriigid sisserände paremat kontrolli ja kriisidele vastupidava varjupaigasüsteemi loomist, vägivaldse ekstremismi ja radikaliseerumise tõkestamist, politseikoostöö ja kodanikukeskse korrakaitse arendamist ning digitaalse julgeoleku tagamist.

Koorti sõnul on Eestil on suur potentsiaal olla digitaalse julgeoleku poliitika kujundaja Euroopa Liidu tasemel. „Teel, mille me läbi oleme käinud, teevad teised alles esimesi samme või plaanivad neid. Ootus, et haarame selles valdkonnas juhirolli, on väga suur. Sõltub meist endast, kuidas selle ellu suudame viia,“ ütles Koort.

Tulemuste saavutamiseks on oluline Euroopa põhiväärtuste edendamine ning terviklik lähenemine julgeolekule. Liikmesriigid otsustasid jätkata Austria eestvedamisel koostööd pikaajalise visiooni koostamiseks sisejulgeoleku ja rände valdkondades Euroopa Liidus.

Kohtumisel osalesid Euroopa Liidu nõukogu eesistujariikide esindajad praegusest ja järgmisest eesistujakolmikust, samuti Euroopa Komisjoni ja välisteenistuse esindajad.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

Teabevara