Garage48 Heaolutalgute võitjaks pärjati CareMate

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Garage48 Heaolutalgutel valis þürii kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate’i, mis viib erivajadustega inimesed kokku hooldajate ja vabatahtlikega.

CareMate’i eestvedaja Marion Tederi sõnul sündis nende idee tema isiklikust kogemusest ja vajadusest saada tuge lähedase inimese abistamisel, kui ise ollakse eemal. „Lõime veebikeskkonna, kus saab ära märkida, millega ja millal abi vajatakse, misjärel viib platvorm kokku nendega, kes oleksid sobivad abi pakkuma. Lisaks pakub keskkond ka online kursuseid ja harivaid materjale, et tagada spetsialistide ja vabatahtlike valmisolek ja kvalifikatsioon teenuse pakkumisel,” ütles Teder.

24 tunni jooksul loodi kokku seitse innovaatilist lahendust ja prototüüpi Eesti hoolekandeteenuste edasiarendamiseks. Lisaks CareMate’ile loodi veel näiteks prototüüp teenusest, mis pakub toetavat püsivat elukeskkonda erivajadustega inimestele iseseisvaks eluks, psühholoogilisele nõustamisele registreerimist lihtsustav keskkond, suhtlusplatvorm sarnaste kogemustega inimeste kokku viimiseks ja kunstiprogramm eakatele ja erivajadustega inimestele, kes on sotsiaalsest elust võõrandunud.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna nõunik ja projektijuht Kristiina Tuisk ütles, et Heaolutalgud tõestasid, et innovatsiooni on võimalik tuua mistahes sektorisse. „Talgute seitse prototüüpi on hea tulemus ning loodan siiralt, et meeskonnad arendavad neid edasi ka pärast Heaolutalgute lõppu,“ ütles Tuisk.

Heaolutalgud tõid kokku ligi sada inimest üle Eesti. Osalejate hulka kuulusid nii valdkonna spetsialistid, teenusedisainerid, IT valdkonna esindajad, aga ka erivajadustega inimesed, kelle jaoks reaalseid innovaatilisi lahendusi looma hakati.

Heaolutalgud said alguse juunikuus, kui toimusid üle-eestilised töötoad hoolekande kõige põletavamate teemade kaardistamiseks. Parimate lahenduste edasiarendamiseks on sotsiaalministeerium ette valmistamas uue aasta esimeseks pooleks projektitaotluste vooru, kust meeskondadel on võimalik taotleda rahalist toetust.

Heaolutalgud kutsus ellu sotsiaalministeerium. Talguid viisid läbi Garage 48 ja Civitta Eesti.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara