Macron: tavamajanduse ettevõtted on digimuudatustest juba nõrgestatud

Digipööre tähendab ühiskonnas ja majanduses suurt muutust ja digimajanduse ettevõtted peavad aitama seda pööret rahastada, ütles Prantsusmaa president Emmanuel Macron Tallinnas.

„Absurd on nõuda, et seda pööret rahastaksid üksnes tavamajanduse ettevõtted, kes nendest muudatustest niigi juba nõrgestatud on,“ ütles Macron, korrates oma toetust maksuettepanekule, mida arutasid Tallinnas nädalapäevad tagasi ka ELi rahandusministrid, et digimajanduse ettevõtted maksustatakse konkreetses riigis loodud väärtuse baasil. Sellega haakuv aspekt on õiglane konkurents, mis peab olema üks digipöörde tugisambaid.

Macron rääkis ka sellest, et inimestel tuleb aidata digipöördest tingitud suurte muutustega kohaneda. See ei tähenda lisaraha andmist vaid väljaõpet. „Seda nimetan ma sotsiaalpoliitikaks,“ ütles Macron.

Tallinnas peetud debatti Euroopa Liidu tulevikust nimetas Macron väga avameelseks ja õigeaegseks. Selle debati ja esitatud ettepankute baasil on nüüd Ülemkogu President Donald Tusk lubanud kahe nädala jooksul esitada nn liidrite agenda, mis oleks reformide teekaardiks sel ja tuleval aastal. Eesmärk on pakkuda reaalseid lahendusi reaalsetele probleemidele, ütles Tusk.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara