Maailma esimese andmesaatkonna leping sai allkirjad

Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja Luksemburgi siseminister Dan Kersch allkirjastasid eelmise nädala lõpus andmesaatkondade üürilepingu, milles lepitakse täpsemalt kokku tehnilistes nõuetes ja varalistes kohustustes Eesti andmete ja infosüsteemide majutamise eest Luksemburgi riiklikus kõrgturvalises andmekeskuses. Andmesaatkond alustab tööd järgmisel aastal.

Minister Urve Palo sõnul on tegemist järjekordse edasiminekuga andmesaatkonna rajamisel ning laiemalt ka riikide vahelise digitaalse koostöö vallas. “On väga hea meel allkirjastada järgmine etapp projektis, mis võimaldab meil hoida varukoopiaid tähtsatest andmetest väljaspool Eesti territooriumi ning tõsta seeläbi e-riigi turvalisust ja suurendada digitaalset järjepidevust.“

„Luksemburg soovib sarnaselt Eestile olla digitaalse arengu osas esirinnas, mistõttu on koostöö seni olnud tulemuslik ja aidanud kaasa kahe riigi suhete tugevdamisele,“ lisas minister.

Pärast üürilepingu sõlmimist töötatakse edasi Eesti Registrite ja Infosüsteemide keskuse (RIK) juhtimisel tehnilise lahenduse väljatöötamisega ning viiakse läbi hanked andmesaatkonna sisustamiseks tarvilike seadmetega.

Andmesaatkonnad on riigi privaatpilve laiendus Eesti territooriumist väljapoole, kus riigi füüsilistesse saatkondadesse rajatakse vajaminevad serveriruumid ja luuakse vastav tehniline võimekus oluliste andmete varundamiseks ja kriitiliste e-teenuste opereerimiseks. Riigipilve kontseptsioon ja sealhulgas ka andmesaatkonna projekt kinnitati valitsuse poolt 2015. aasta septembris. Eesti on esimene riik maailmas, mis varundab oma riiklikke andmeid andmesaatkonna kontseptsiooni raames teise riigi territooriumil.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara