Täna stardib Python CodeClubi 6. hooaeg

Täna, 11. oktoobril alustab TTÜ IT Kolledžis programmeerimiskeelt Python tutvustav ürituste sari CodeClub, kus eelmisel aastal osales kokku üle 1000 huvilise. Sarja korraldab juba 6. hooaega digitooteagentuur Thorgate, mis arendab keerukaid digitooteid vaid Pythonit kasutades.

Python Codeclubi üritused toimuvad üle nädala kolmapäeva õhtuti Teaduspargi Tehnopol ja TTÜ IT Kolledži ruumides. Thorgate'i tehnoloogiajuhi (CTO) Virgo Riispapi sõnul on ettevõte võtnud eesmärgiks kasvatada Pythoni kui programmeerimiskeele populaarsust Eestis. “Kuna globaalselt on Python teiste programmeerimiskeeltega võrreldes kasvutrendis ja me ise usume sellesse sajaprotsendiliselt, siis jagame suurima heameelega oma kogemusi siinse kogukonnaga,” kommenteeris Riispapp. “CodeClubi näol ei ole tegemist klassikalises mõttes koolituse, vaid klubiga, kus kõik Pythonist huvitatud inimesed saavad omavahel suhelda ja kogemusi jagada, vajadusel küsida nõu meie arendajatelt. Samuti on oodata huvitavaid esinejaid, näiteks kahe nädala pärast tuleb meile rääkima masinõppest inimene, kes puutus esimest korda Pythoniga kokku just CodeClubis,” põhjendas Riispapp sarja efektiivsust.

Tallinnas, Londonis ja Oslos kontoreid omav Thorgate keskendub keerukate veebi- ja mobiilirakenduste disainile ning arendamisele. Ettevõte on disaininud ja arendanud näiteks veebipoe eCoop.ee ning puiduvarude haldamise tööriistad Aristonile ja Eesti Puidumüügikeskusele aga ka disaininud auhinnatud Like a Local Guide äpi ja postimees.ee keskkonna. Tehnoloogiates on Thorgate tugevalt spetsialiseerunud Python/Django arendusele backend-is ning React.js-i arendusele front-endis. Loomulikult on ettevõttel ka laialdane kogemus iOSi (Swift) ja Androidi arenduses (Java/Kotlin).

Thorgate Venture investeeringute hulgas on näiteks Londonis toimunud start-up ettevõtete konkursi Seedcamp võitnud GateMe ja Eesti järgmiseks TransferWise'iks tituleeritud LeapIN, mis pakub veebipõhist ettevõtte haldamise terviklahendust, keskendudes eelkõige e-residentidele.

 

 

 

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara