Välismaalased jooksevad Eesti IT-õppele tormi

Ettevõtluskõrgkool Mainor alustab veebruaris uue ingliskeelse õppekavaga "Tarkvaraarendus ja ettevõtlus", kus 20le kohale kandideeris üle 100 välisüliõpilase.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor juhi Kristjan Oadi sõnul puudus seni Eestis võimalus õppida inglise keeles kõrghariduse esimesel tasemel tarkvaraarendajaks. “Õppekava eesmärk on Eesti IT-spetsialistide puuduse leevendamine ning see on mõeldud ennekõike võimekatele välistudengitele,” rääkis Oad.

“Eesti IT-õppe taset hinnatakse heaks, siin on märksa soodsam elada kui näiteks Londonis, samas on ühiskond avatum kui mujal Ida-Euroopa riikides,” tõi Oad populaarsuse põhjused välja.

Uuel õppekaval õppimiseks on 20 kohta välismaalastele ning viis kohalikele tudengitele. “Kuna välisriikidest laekus üle 100 taotluse, siis saame valida välja kõige helgemad pead. Kutse Eestisse õppima tulla saavad kandidaadid, kellel on eeldusi hiljem Eesti tööturul ja ühiskonnas edukad olla. Kohalikele tudengitele on see programm aga võimalus õppida rahvusvahelises keskkonnas, ilma Eestis lahkumata,” rääkis Oad

Avalduste vastuvõtt Eestist on avatud jaanuari lõpuni. Esimesed uue õppkava üliõpilased alustavad õpinguid veebruaris. Õpe kestab kolm aastat.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara