Luik kohtus USA küberväejuhatuse ja NSA ülemaga

Kaitseminister Jüri Luik kohtus 26. jaanuaril Tallinnas Ameerika Ühendriikide küberväejuhatuse ja rahvusliku julgeolekuagentuuri (NSA) ülema admiral Michael Rogersiga.
Kaitseminister Jüri Luik kohtus 26. jaanuaril Tallinnas Ameerika Ühendriikide...

Kaitseminister Jüri Luik kohtus 26. jaanuaril Ameerika Ühendriikide küberväejuhatuse ja rahvusliku julgeolekuagentuuri (NSA) ülema admiral Michael Rogersiga, et arutada küberkaitsealase koostöö ning liitlaste kohaloluga seotud küsimusi. Samuti andis kaitseminister Luik admiral Rogersile üle Kaitseministeeriumi esimese klassi teenetemärgi.

„Küberkaitse tähtsus on viimastel aastatel järsult  kasvanud, seda  nii  tsiviiltaristu, sõjaliste operatsioonide kui ka demokraatlike protsesside kaitseks. Üha tihedamaks on muutunud ka meie sellealane koostöö Ameerika Ühendriikidega,“ ütles Luik, kelle sõnul on admiral Rogersil kahe riigi kontaktide ja praktilise koostöö mitmetahulisemaks muutmisel olnud võtmeroll.

Eesti ja Ameerika Ühendriikide küberkaitsespetsialistid osalevad ühistel õppustel, samuti toimib kahe riigi vaheline regulaarne infovahetus.

Admiral Rogers kohtus Eestis ka küber- ja infotehnoloogia spetsialistide ning kaitseväe luurekeskuse ülema kolonel Kaupo Rosinaga.

Admiral Rogers on lisaks küberväejuhatuse ülemale ka  Fort Meade´is, Marylandis asuvate Ühendriikide julgeoleku- ja luureametite (National Security Agency, Central Security Service) juht,  vastutades USA kaitseministeeriumi haldusalas Ühendriikide ja liitlaste kaitseks läbiviidavate infotehnoloogia operatsioonide läbi viimise eest. Ta on ametis 2014. aasta aprillist.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara