Elron võttis kasutusele uue rongiliiklushalduse süsteemi

Elron võttis veebruari algusest kasutusele reisirongide liikluse haldamiseks uue infosüsteemi, mis vahetas välja üle 10 aasta paralleelselt kasutuses olnud erinevad tarkvaralahendused, teatas Fujitsu Estonia pressiteate vahendusel.

Elron (AS Eesti Liinirongid) osutab üle-eestilist reisijateveo teenust raudteel. Igapäevase tõrgeteta reisiteenuse tagamiseks on vajalik laitmatu rongiliiklushaldus planeerimisest kuni aruandluseni. See omakorda vajab spetsiifilist tarkvarasüsteemi.

Veebruari algusest võttis Elron kasutusele reisirongide liikluse haldamiseks Fujitsu Tartu tarkvaraarendustiimi poolt arendatud uue infosüsteemi. Kaasajastatud terviklahendus vahetab välja üle 10 aasta paralleelselt kasutuses olnud erinevad tarkvaralahendused. See muudab reisirongiliikluse haldamise mugavaks ja kõik vajalikud protsessid ühes süsteemis läbitavaks. Süsteem lihtsustab rongiliiklust korraldavate inimeste tööd ja suurendab aruandluse kvaliteeti.

„Kuna senine rongide haldustarkvara on pärit 2000. aastate algusest, vajas see kaasajastamist. Varasemalt kasutasime rongide haldamiseks korraga mitut rakendust ning muudatuste korral tuli vastav info sisestada mitmesse programmi eraldi, nüüd aga on uues programmis kõik protsessid automatiseeritud, mistõttu muudatuste tegemine ja kogu aruandluse koostamine sujub oluliselt kiiremini,“ ütles Elronis projekti juhtinud vanemliikluskorraldaja Viljar Luhthein.

„11 kuud kestnud arendusprotsessis oli vast kõige keerukam osa raudteega seonduvate spetsiifiliste mõistete ning protsesside tutvustamine, kuid Fujitsu Estonia asjalikkus, pühendunud ja tulemusele orienteeritud suhtumine on taganud ladusa ja efektiivse arendusprotsessi, mille tulemusena saame täna rõõmu tunda uue programmi eduka elluviimise üle,“ sõnas Luhthein.

Elroni ja Fujitsu meeskonnad jätkavad tihedat koostööd tarkvara tööshoidmiseks.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara