Abituriendid tutvusid TTÜ IT-õppega

Iseauto prototüüp
Iseauto prototüüp

Abituriendid tundsid 27. veeruaril toimunud avatud uste päeval huvi kõikide tehnikaülikooli inseneri-, IT, majandus- ja loodusteaduskonna, mereakadeemia ja Tartu kolledžis õpetatavad erialade vastu.

Palju tähelepanu pöörati IT õppekavadele, mille praegustel ja tulevastel tudengitel on oluline roll tehnikaülikooli digialgatuses TalTechDigital. Algatuse eesmärgiks on viia ülikool digirevolutsiooni esiritta, kasutades kõige kaasaegsemaid tehnoloogilisi võimalusi oma igapäevase tegevuse – õppimise, õpetamise ja uurimistöö – paremaks korraldamiseks. 

Üks osa TalTechDigitali algatusest on ka avatud uste päeval demonstreeritud tehnikaülikooli teadlaste ja tudengite loodav nn iseauto. Samuti huvitasid gümnasiste ülikooli laborid, raamatukogu, ühiselamud, sportimisvõimalused.

Tänased gümnaasiumilõpetajad tundsid aktiivset huvi lävendipõhise vastuvõtu, erialade ja erialaainete vastu, samuti soovisid nad teada, milliseid stipendiume ja välismaiseid praktikakohti pakutakse ning milline töökoht neid pärast lõpetamist ees ootab. 

Teadaolevalt toimusid esimesed avatud uste päevad Tallinna Tehnikaülikoolis (siis TPI) 1948. aasta 11. ja 12. mail, mil tutvustati noortele ülikoolis õppimisvõimalusi.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara