Elisa testib uusi teenuseid lean startup meetodil

Elisa Eesti arendab uusi äriklienditeenused lean startup meetodil ja asub koostööd tegema erinevate idufirmadega.

Telekomifirma teatel on tarbijate ootused rohkem kui kahekümne aastaga kardinaalselt muutunud: varem sõideti levialasse, täna tekitab nurinat keset raba puuduv mobiililevi.

Ärikliendiüksuses leiti, et kõige sobivam meetod muutustega kohanemiseks ja teenuste vajadusel kiiresti ümbertegemiseks on lean startup, mille käigus tehakse koostööd idufirmadega.

„Tänaseks ei õpi me ainult startupidelt, sest tegelikult oleme õppinud ka kaitseväelt, kes kasutab sõjaväelist otsustusprotsessi, loovagentuuridelt, kes kasutavad väga sarnaseid meetodeid lean startupiga ja paljudelt teistelt,“ ütleb Elisa äriarenduse osakonna juht Merli Üle.

Tema sõnul läheneti varem klientidele ja tehnoloogiale vale külje alt. Küsiti valesid küsimusi, mille vastustega polnud midagi peale hakata ja tehnikas võrreldi üldiseid spetsifikatsioone. „Tegelikult peab vahendid andma inimesele kätte ja koguma infot, kuidas nad teenuseid-seadmeid päriselt kasutavad,“ tõdes Üle. Kogu see protsess peab käima ka kiirelt – nii äriliselt kui tehnoloogiliselt.

Elisa korraldab kord aastas kaks päeva kestva ürituse Idee Garage, kus soovi korral saab osaleda iga töötaja. Ürituse raames kaardistatakse teenusideid ja testitakse idee vajadust ning mõeldakse ka võimalikele koostööpartneritele.

Koostöö idufirmadega on Elisa teatel võtnud struktureeritud vormi, mida juhivad praktikaprogrammi raames toimetavad startup scouterid, kelle eesmärgiks on toetada era- ja ärikliendi üksusi uute toodete-teenuste väljatöötamisel ning sobivate koostööpartnerite leidmisel.

Elisa teatel toob koostöö idufirmadega kaasa kiiremad protsessid ja otsused, ressursside ja ideede jagamise ning uued viisid koostööks. Ühtlasi mõistetakse paremini kliendi vajadusi, jagatakse riske, õpitakse ebaõnnestumistest ning tuuakse toode või teenus kiiremini turule.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

Teabevara