1 küsimus: vastab Laur Lemendik

RIKSi juhataja Laur Lemendik
RIKSi juhataja Laur Lemendik

1 küsimus on ITuudised.ee rubriik, milles esitame ühe päevakajalise küsimuse IKT valdkonna arvamusliidritele ja olulisetele tegijatele.

Mis toimub riigipilvega ja millal saab kuulda edasistest arengutest?

Vastab Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse (RIKS) juhataja Laur Lemendik:

"Riigipilve teenus on loodud kontsessioonilepingu raames koostöös eraettevõtetega. Kontsessioonilepingu sõlmimise aluseks olnud riigihanke tehnilised tingimused on Riigi Infosüsteemi Ameti poolt sätestatud riigipilve alusnõuded. Käesolevaks hetkeks on tehniliselt teostatud riigipilve IaaS teenus, mille kasutamiseks on klientide käsutuses iseteenindusportaal teenuse kasutamiseks/seadistamiseks. Oleme IaaS teenuse raames paigaldanud riigipilve seadmed kahte geograafilisse asukohta, loonud asjakohased andmesideühendused, rakendanud teenuse seire-, tehnilise toe- ja arvelduse protsessid – seda kõike koostöös eraettevõtjatega. Lisaks on riigipilve teenuse infoturbe süsteem auditeeritud ja tunnistatud ISKE H nõuetele vastavaks. Lühidalt: teenus toimib, meie kliendid on teenusega rahul ja uusi kliente lisandub igas kuus. Riigipilve IaaS teenus oli kasutusel mitmete Eesti Euroopa Liidu eesistumisega seotud veebiteenuste teostamisel, samuti kajastati selle abil KOV valimistulemusi.

Riigipilve teenuse areng jätkub: oleme kontsessioonipartneritega leppinud kokku lepingumuudatused, mille rakendamise läbi plaanime lisaks IaaS ja PaaS teenustele pakkuda klientidele ka SaaS teenuseid. Vastavalt Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse nõukogu otsusele, tuleb kontsessioonileping kooskõlastada ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi õigusosakonnaga ning hetkel õigusosakonna spetsialistid teostavadki asjakohaseid toiminguid. Loodame asjakohased dokumendid allkirjastada kontsessioonipartneritega veel märtsis, et seejärel kohe alustada SaaS teenuste pakkumiseks vajalike ettevalmistustega.

Põhjalikuma ülevaate riigipilve arengutest ja hetkeseisust anname riigipilve infopäeval 31. mail."

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara