EAS korraldas Hiina targa linna teemal seminari

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldas täna Hiina turu vastu huvi tundvatele ettevõtetele Tallinna sihtturuseminari.

Targa linna (Smart City) valdkond on Hiinas kiirelt populaarsust kogumas. Tänaseks on Hiinas umbes 500 targa linna pilootprojekti, mis tähendab, et umbes pooled maailma vastavatest projektidest viiakse läbi Hiinas. Hiina avaliku ja erasektori tähelepanu valdkonna vastu on kõrgendatud ning huvi on välja näidatud ka Eesti ja siinsete tehnoloogiaettevõtete vastu, teatas EAS.

Seminaril sai teada, kuidas sealses targa linna alal läbi lüüa. Seminaril anti ülevaade Hiina tehnoloogiasektorist ja erinevatest targa linna valdkondadest. Tuues välja Hiina turu võimalused ja kitsaskohad, keskenduti eelkõige teemadele nagu tark energia, transport, tervishoid ja haridus. Lisaks anti ülevaade Eesti-Hiina koostöövõimaluste kohta viimaste riiklike arengute raames.

Seminaril astusid üles ka ettevõtjad, kes jagasid oma kogemust selle kohta, kuidas nende koostöö Hiinaga on siiani läinud. Eesti ja Hiina koostööst riiklike arengute raames andis ülevaate EASi Aasia infokeskus.

Tasuta seminari rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara