Ajujahi telehooaeg saab täna stardi

Täna kell 21.40 jõuab Eesti Televisiooni eetrisse Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht hooaja esimene telesaade. Telehooaeg koosneb kaheksast saatest, võitja selgub 24. mail otsesaates.

Saates alustavad võistlust võidu nimel sada paremat äriideed, mille valis kõigi Ajujahile esitatud ideede seast välja ekspertidest koosnev þürii. Esimestes saadetes esitlevad meeskonnad äriideid þüriile, kes valib välja 30 tugevamat.

Ajujahi ellukutsuja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse keskuse direktori ja Ajujahi mentori Tanel Rebase sõnul paneb tänavune telehooaeg meeskonnad igakülgselt proovile ja pakub üllatusi.

„Ettevõtluses on edu tagamiseks tarvis olla valmis ootamatusteks. Ajujaht on esimeseks sammuks alustavatele ettevõtjatele, mistõttu soovime lisaks sisukale koolitusprogrammile ja mentorvõrgustikule pakkuda ka kogemust, kuidas igapäevaste väljakutsetega toime tulla,“ sõnas ta.

Ajujahi partneri SEB Grupi innovatsioonijuhi ja Ajujahi þüriiliikme Mart Maasiku sõnul iseloomustab meeskondi küpsus ja pühendumus ettevõtlusega alustamisel. „Paljude tiimide puhul on areng kogu konkursi vältel olnud märgatav. Mitmed meeskonnad, kelle äriidees esmapilgul potentsiaali ei nähtud, on þüriile vastupidist tõestanud,“ iseloomustas Maasik tänavuse hooaja äriideid ja meeskondi. 

Ajujahi mentori ja Elisa telekomiteenuste valdkonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul rõõmustas teda käesoleval hooajal enim heade ideede rohkus ja asjalikkus. „Ideed on hästi läbimõeldud ning praktilist väärtust loovad lahendused,“ kiitis ta.

„See on kindel märk sellest, et konkursi üldine tase on tõusnud. Tänu millele on ka þüriis väga põnev olla. Vaatamata sellele, kui kaugele Ajujahi konkursil jõutakse, loodan väga, et enamik tiimidest teeb oma ideedega tööd edasi ja jõuab neid turule ka testima,“ lisas Ploomann.

Ajujahi meeskondade vahel läheb jagamisele 75 000 euro suurune auhinnafond. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara