Riigi IKT-spetsialistidel korralik palgatõus

Raha, eurod
Raha, eurod

Eelmisel reedel lõppenud riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel toetas valitsus ettepanekut tõsta riigi IKT-spetsialistide palku 20 protsendi võrra. Palk kerkib siiski vaid võtmetöötajatel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo sõnul püsib ja areneb Eesti e-riik ainult tänu siinsete inimeste oskustele. „Seetõttu peame lisaks sõnadele ka tegudega näitama, et Eesti prioritiseerib IKT-valdkonda ja panustab seal töötavate inimeste hoidmisesse ja motiveerimisse,“ kinnitas ta.

Erasektori palgatasemed on seni olnud oluliselt konkurentsivõimelisemad kui riigiasutustes, kellel on raske leida valdkonna spetsialiste. Seetõttu soovitakse tuua riigi IKT-töötajate palgad sektori mediaani tasemele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut selgitas Geeniusele, et palgatõus on suunatud riigi IKT-asutuste võtmespetsialistide värbamiseks ja hoidmiseks, täpsemalt allasutuste RIA, RMIT, SMIT, KEMIT, TEHIK ja RIK spetsialistidele. "Palk ei tõuse kõigil IKT-töötajatel, vaid neil võtmeisikutel, kes on e-riigi infosüsteemide, teenuste ja küberturvalisusega kõige tihedamalt seotud," kinnitas ta.

Digivaldkonna palku plaanitakse tõsta alates järgmisest aastast ministeeriumi allasutustes, mis tegelevad riiklike e-süsteemide väljatöötamise, hoolduse ja arendusega.

Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle hiljemalt aprilli lõpul ning riigikogu korraliste valimiste aastal ehk ka 2019. aastal hiljemalt mai lõpul. Sügisel menetlevad valitsus ja riigikogu järgmise aasta riigieelarvet, siis selguvad järgmise aasta konkreetsed kulud ja tulud, sealhulgas eri valdkondade lõplik palgafond.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara