Rain Laane: räägime hoopis tervisekassast

Endine Microsoft Eesti juht Rain Laane soovib haigekassat juhtides andmeid paremini kasutada.
Endine Microsoft Eesti juht Rain Laane soovib haigekassat juhtides andmeid...

Haigekassa juht Rain Laane ütles KPMG aastakonverentsil, et kõiki tervishoiu probleeme pole võimalik lahendada vaid suurte summade eraldamisega. Vaja on keskenduda haiguste ennetamisele, ja seal tulevad appi andmed.

25 aastat toiminud solidaarse ravikindlustussüsteemi miinustest rääkides ütles Laane, et tänane süsteem ei tee kuidagi vahet neil, kes oma tervist hoiavad ja neil, kes seda ei tee ja premeerida ta tahaks ta neid, kelle tervisekäitumine on parem ja kes külastavad regulaarselt perearsti.

Tema arvates võiks seega rääkida haigekassa asemel hoopis tervisekassast. 

Praegu on haigekassas lõppemas neljanda juhatuse liikme konkurss. Laane andmete kasutamise nägemuse põhjal otsitakse just digiteenuste juhti.

Pikalt erasektoris töötanud Laane ütles, et avalikku sektorisse tööle minnes üllatas teda, kui kaua asjad aega võtavad. Kui ta tahtis uues ametis muudatusi ellu viia, soovis ta panna tähtajaks 1. jaanuari. Tema pidas silmas 2018. aasta 1. jaanuari, aga kolleegid rääkisid aastatest 2019, 2020 ja sealt edasi. 1. oktoobriks saavad nad tema soovitud muudatuse siiski tehtud. „Lähebki lihtsa asja muutmiseks üks aasta.“

Loe pikemalt Kristel Härma kirjutatud artiklit Äripäevast

 

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara